Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. 1 września br. uruchomi linię specjalną na Cmentarz Wojskowy w Przemyślu, a kierowcy Radio Taxi Galicja udostępnią swoje taksówki. Bezpłatnie zawiozą one kombatantów na niedzielne uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Przemyśl – za sprawą urzędu miejskiego, dowództwa Garnizonu Przemyśl oraz rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej – w sposób szczególny przygotował się do rocznicowych uroczystości. Rozpoczną się one już 30 sierpnia br. (otwarciem wystawy Utracone Dzieciństwo na placu Niepodległości w Przemyślu), a oficjalnie zakończą 14 września br. – koncertem W Hołdzie Wolności w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Pierwszy raz w historii oficjalne uroczystości w dniu wybuchu II wojny światowej rozpoczną się dokładnie o tej samej godzinie, o której 80 lat temu niemiecki okręt pancerny Schleswig-Holstein oddał pierwsze strzały w kierunku Westerplatte. O godzinie 4.45, na Cmentarzu Wojskowym w Przemyślu, przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
Dla wszystkich, którzy chcą uczcić pamięć poległych podczas II wojny światowej, przemyski MZK uruchomi specjalną linię autobusową, która bezpłatnie dowiezie zainteresowanych na Cmentarz Wojskowy. Początek kursu na przystanku przy Wybrzeżu Ojca Świętego Jana Pawła II, skąd autobus wyruszy o godzinie 4.10. Zatrzymywać się będzie na czterech przystankach przy ulicach: Grunwaldzkiej i Jagiellońskiej, trzech przy ul. Słowackiego. Pod bramę cmentarza dojedzie o g. 4.27. Po zakończeniu uroczystości odbędzie się kurs powrotny tą samą trasą.
Do bardzo chwalebnej i cennej akcji przyłączyli się także taksówkarze z Radio Taxi Galicja, którzy od g. 4 do g. 6 będą bezpłatnie przewozić kombatantów, a po zakończeniu ceremonii, także bezpłatnie odwozić ich do domów. Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu taksówką Radio Taxi Galicja, należy zadzwonić pod numer: 16 196 21 lub 16 670 79 70. Z przejazdów mogą skorzystać wyłącznie kombatanci oraz ich najbliżsi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A ilu jest jeszcze w Przemyślu kombatantów?Tych prawdziwych!
Wrzesień. Tragiczny ranek.W naszym mieście uroczyście i godnie.Każdy może uczestniczyć.Szkoda,ze w W-wie gdzie gości zapraszali,wypraszali klasyfikowali tym razem goście nie dali się podzielić i w ostatniej chwili najważniejsi zwyczajnie nas ośmieszyli przed całym światem.Ale tak bywa.
Może jest jeszcze 10 prawdziwych kombatantów. Reszta to tzw. etatowi farbowańcy. Im dalej od II wojny światowej tym wysyp tzw. " kombatantów" rośnie. Ostatnio widziałem 60 latka obwieszonego medalami "jak Breżniew" , który był kombatantem.. To jest prawdziwy CUD
A ilu jest jeszcze w Przemyślu kombatantów?Tych prawdziwych!
Wrzesień. Tragiczny ranek.W naszym mieście uroczyście i godnie.Każdy może uczestniczyć.Szkoda,ze w W-wie gdzie gości zapraszali,wypraszali klasyfikowali tym razem goście nie dali się podzielić i w ostatniej chwili najważniejsi zwyczajnie nas ośmieszyli przed całym światem.Ale tak bywa.
Może jest jeszcze 10 prawdziwych kombatantów. Reszta to tzw. etatowi farbowańcy. Im dalej od II wojny światowej tym wysyp tzw. " kombatantów" rośnie. Ostatnio widziałem 60 latka obwieszonego medalami "jak Breżniew" , który był kombatantem.. To jest prawdziwy CUD