Reklama

Bezpłatnie dla kombatantów na wrześniową ceremonię

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. 1 września br. uruchomi linię specjalną na Cmentarz Wojskowy w Przemyślu, a kierowcy Radio Taxi Galicja udostępnią swoje taksówki. Bezpłatnie zawiozą one kombatantów na niedzielne uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Przemyśl – za sprawą urzędu miejskiego, dowództwa Garnizonu Przemyśl oraz rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej – w sposób szczególny przygotował się do rocznicowych uroczystości. Rozpoczną się one już 30 sierpnia br. (otwarciem wystawy Utracone Dzieciństwo na placu Niepodległości w Przemyślu), a oficjalnie zakończą 14 września br. – koncertem W Hołdzie Wolności w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Pierwszy raz w historii oficjalne uroczystości w dniu wybuchu II wojny światowej rozpoczną się dokładnie o tej samej godzinie, o której 80 lat temu niemiecki okręt pancerny Schleswig-Holstein oddał pierwsze strzały w kierunku Westerplatte. O godzinie 4.45,  na Cmentarzu Wojskowym w Przemyślu, przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Dla wszystkich, którzy chcą uczcić pamięć poległych podczas II wojny światowej, przemyski MZK uruchomi specjalną linię autobusową, która bezpłatnie dowiezie zainteresowanych na Cmentarz Wojskowy. Początek kursu na przystanku przy Wybrzeżu Ojca Świętego Jana Pawła II, skąd autobus wyruszy o godzinie 4.10. Zatrzymywać się będzie na czterech przystankach przy ulicach: Grunwaldzkiej i Jagiellońskiej, trzech przy ul. Słowackiego. Pod bramę cmentarza dojedzie o g. 4.27. Po zakończeniu uroczystości odbędzie się kurs powrotny tą samą trasą.

Reklama

Do bardzo chwalebnej i cennej akcji przyłączyli się także taksówkarze z Radio Taxi Galicja, którzy od g. 4 do g. 6 będą bezpłatnie przewozić kombatantów, a po zakończeniu ceremonii, także bezpłatnie odwozić ich do domów. Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu taksówką Radio Taxi Galicja, należy zadzwonić pod numer: 16 196 21 lub 16 670 79 70. Z przejazdów mogą skorzystać wyłącznie kombatanci oraz ich najbliżsi.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    85 - niezalogowany 2019-08-30 07:45:18

    A ilu  jest  jeszcze w Przemyślu kombatantów?Tych  prawdziwych!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-08-30 08:52:20

    Wrzesień. Tragiczny ranek.W naszym mieście uroczyście i godnie.Każdy może uczestniczyć.Szkoda,ze w W-wie gdzie gości zapraszali,wypraszali klasyfikowali tym razem goście nie dali się podzielić i w ostatniej chwili najważniejsi  zwyczajnie nas ośmieszyli przed całym światem.Ale tak bywa.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    brat PIT - niezalogowany 2019-08-31 06:41:01

    Może jest jeszcze 10 prawdziwych kombatantów. Reszta to tzw. etatowi farbowańcy. Im dalej od II wojny światowej tym wysyp tzw. " kombatantów" rośnie. Ostatnio widziałem 60 latka  obwieszonego medalami "jak Breżniew" , który był kombatantem.. To jest prawdziwy CUD

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama