Coraz mniej czasu zostało na skorzystanie z pakietu darmowych badań w ramach profilaktyki 40 plus. Na terenie Podkarpacia w programie uczestniczy 180 placówek. Do końca czerwca można w nich wykonać podstawową diagnostykę, która ma pokazać, w jakiej kondycji jest nasz organizm i wychwycić niepokojące sygnały, że coś jest nie tak.
– Zdrowie jest jednym z najważniejszych elementów naszego życia, dlatego tak ważne jest aby dbać o siebie, odpowiednio się odżywiać, być aktywnym fizycznie i wykonywać badania profilaktyczne. Wczesne wykrycie schorzeń to przecież większa szansa na skuteczne leczenie – zachęca do profilaktyki Rafał Śliż, rzecznik prasowy podkarpackiego NFZ.
By skorzystać z programu 40 Plus, wystarczy spełnić określone warunki. A są to: ukończony 40 rok życia oraz wypełnienie ankiety (bezpośrednio w przychodni POZ, na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) lub za pośrednictwem infolinii +48 800 100 101 albo w aplikacji mojeIKP). Dodatkowo trzeba pamiętać, że jeśli już korzystało się z pakietu badań, można je zrobić ponownie, jeśli od ostatnich minęło 12 miesięcy.
Jak zaznacza rzecznik podkarpackiego oddziału NFZ, Podkarpacie od wielu miesięcy jest w czołówce województw z największą liczbą badań 40 Plus i wypada pod tym względem bardzo dobrze na tle innych regionów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze