Reklama

Bezpłatnie przebadasz się jeszcze tylko do końca czerwca

Coraz mniej czasu zostało na skorzystanie z pakietu darmowych badań w ramach profilaktyki 40 plus. Na terenie Podkarpacia w programie uczestniczy 180 placówek. Do końca czerwca można w nich wykonać podstawową diagnostykę, która ma pokazać, w jakiej kondycji jest nasz organizm i wychwycić niepokojące sygnały, że coś jest nie tak.

– Zdrowie jest jednym z najważniejszych elementów naszego życia, dlatego tak ważne jest aby dbać o siebie, odpowiednio się odżywiać, być aktywnym fizycznie i wykonywać badania profilaktyczne. Wczesne wykrycie schorzeń to przecież większa szansa na skuteczne leczenie – zachęca do profilaktyki Rafał Śliż, rzecznik prasowy podkarpackiego NFZ.

By skorzystać z programu 40 Plus, wystarczy spełnić określone warunki. A są to: ukończony 40 rok życia oraz wypełnienie ankiety (bezpośrednio w przychodni POZ, na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) lub za pośrednictwem infolinii +48 800 100 101 albo w aplikacji mojeIKP). Dodatkowo trzeba pamiętać, że jeśli już korzystało się z pakietu badań, można je zrobić ponownie, jeśli od ostatnich minęło 12 miesięcy.

Reklama

Jak zaznacza rzecznik podkarpackiego oddziału NFZ, Podkarpacie od wielu miesięcy jest w czołówce województw z największą liczbą badań 40 Plus i wypada pod tym względem bardzo dobrze na tle innych regionów.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/06/2024 16:19
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama