Prawie 20 litrów zebranej krwi to efekt marcowej akcji pod hasłem „Strażacka kropla krwi”, zorganizowanej przez Klub HDK PCK „Kropla Nadziei” i OSP Dubiecko.
Była to dopiero pierwsza, inauguracyjna akcja, ale bardzo udana.
12 marca w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dubiecku pojawiło się 60 chętnych dawców, co dowodzi, że coraz bardziej skorzy jesteśmy do udziału w tego typu inicjatywach.
Przed każdą akcją niezbędna jest jednak[paywall] kwalifikacja dawców. Tą pomyślnie przeszły 44 osoby i właśnie tyle ostatecznie oddało krew. Przeszkodą okazały się dla niektórych kwestie zdrowotne albo nieprawidłowe ciśnienie.
Ostatecznie w wyniku akcji zebrano 19,55 l krwi. Wśród dawców nie brakowało mieszkańców Dubiecka i okolic oraz strażaków OSP z jednostek w: Dubiecku, Przedmieściu Dubieckim, Nienadowej, Drohobyczce, Kosztowej, Hucisku Nienadowskim, Bachórcu, Bachórzu, Bolestraszycach, Ujkowicach, Dynowie i Hyżnem.
Na wszystkich gotowych dzielić się darem życia czekał wzmacniający poczęstunek w postaci ciepłej kawy i herbaty, bigosu oraz domowego ciasta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze