Reklama

Bigos i ciasto na wzmocnienie dla krwiodawców [ZDJĘCIA]

Prawie 20 litrów zebranej krwi to efekt marcowej akcji pod hasłem „Strażacka kropla krwi”, zorganizowanej przez Klub HDK PCK „Kropla Nadziei” i OSP Dubiecko.

Była to dopiero pierwsza, inauguracyjna akcja, ale bardzo udana.

12 marca w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dubiecku pojawiło się 60 chętnych dawców, co dowodzi, że coraz bardziej skorzy jesteśmy do udziału w tego typu inicjatywach.

Przed każdą akcją niezbędna jest jednak[paywall] kwalifikacja dawców. Tą pomyślnie przeszły 44 osoby i właśnie tyle ostatecznie oddało krew. Przeszkodą okazały się dla niektórych kwestie zdrowotne albo nieprawidłowe ciśnienie.


Ostatecznie w wyniku akcji zebrano 19,55 l krwi. Wśród dawców nie brakowało mieszkańców Dubiecka i okolic oraz strażaków OSP z jednostek w: Dubiecku, Przedmieściu Dubieckim, Nienadowej, Drohobyczce, Kosztowej, Hucisku Nienadowskim, Bachórcu, Bachórzu, Bolestraszycach, Ujkowicach, Dynowie i Hyżnem.

Na wszystkich gotowych dzielić się darem życia czekał wzmacniający poczęstunek w postaci ciepłej kawy i herbaty, bigosu oraz domowego ciasta.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama