Reklama

BiOSG poszerza szeregi [ZDJĘCIA]


40 nowych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi Bieszczadzkiego Oddziału SG. To pierwsze w br. wcielenie nowych mundurowych. Uroczystość była także okazją do wręczenia aktów mianowania na pierwszy stopień w korpusie chorążych.


Wydarzenie z udziałem kadry kierowniczej, funkcjonariuszy i pracowników BiOSG odbyło się 19 marca br. w Przemyślu. W apelu wzięły udział rodziny oraz najbliżsi strażników granicznych rozpoczynających służbę, a także po raz pierwszy uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu. Ślubowanie na sztandar przyjął komendant oddziału gen. bryg. SG Tomasz Zybiński, komendant BiOSG.

16 kobiet

W 40-osobowej grupie jest 24 mężczyzn i 16 kobiet. Pierwsze tygodnie służby spędzą w komendzie BiOSG, gdzie poznają strukturę organizacyjną i zadania Straży Granicznej. Następnie wyjadą do Centrum Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Po zakończeniu szkolenia podstawowego i podoficerskiego wrócą na Podkarpacie i rozpoczną służbę w placówkach BiOSG...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 63% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/04/2026 18:08
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama