40 nowych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi Bieszczadzkiego Oddziału SG. To pierwsze w br. wcielenie nowych mundurowych. Uroczystość była także okazją do wręczenia aktów mianowania na pierwszy stopień w korpusie chorążych.
Wydarzenie z udziałem kadry kierowniczej, funkcjonariuszy i pracowników BiOSG odbyło się 19 marca br. w Przemyślu. W apelu wzięły udział rodziny oraz najbliżsi strażników granicznych rozpoczynających służbę, a także po raz pierwszy uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu. Ślubowanie na sztandar przyjął komendant oddziału gen. bryg. SG Tomasz Zybiński, komendant BiOSG.
W 40-osobowej grupie jest 24 mężczyzn i 16 kobiet. Pierwsze tygodnie służby spędzą w komendzie BiOSG, gdzie poznają strukturę organizacyjną i zadania Straży Granicznej. Następnie wyjadą do Centrum Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Po zakończeniu szkolenia podstawowego i podoficerskiego wrócą na Podkarpacie i rozpoczną służbę w placówkach BiOSG...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 63% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze