Podczas kontroli drogowej potrącił funkcjonariusza. Został ujęty po kilkukilometrowym pościgu. Jak się okazało, był pod wpływem alkoholu.
W sobotę, 17 lutego w Radoszycach, strażnicy graniczni z wetlińskiej placówki podjęli pościg za 27-letnim kierowcą volskwagena, który chwilę wcześniej został wytypowany do kontroli drogowej. W momencie, kiedy mundurowi wydali sygnał do zatrzymania, kierowca jednak z impetem przyśpieszył potrącając przy tym jednego z funkcjonariuszy.
Patrol natychmiast podjął pościg. Zakończył się on po kilku kilometrach. Na miejsce wezwano patrol policji, który m.in. zbadał trzeźwość 27-latka. Wydmuchał on 2,37 promila. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i przesłuchany. Usłyszał już zarzuty. – Odpowie nie tylko za czynną napaść na funkcjonariusza, niezatrzymanie się do kontroli, a także za przestępstwo związane z jazdą po alkoholu. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd – przekazał rzecznik prasowy BiOSG por. Piotr Zakielarz.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze