Burmistrz Przeworska Leszek Kisiel zapowiedział, że przedsiębiorcy najmujący od miasta nieruchomości pod działalność gospodarczą będą mogli liczyć na czasowe obniżenie opłat najmu.
1 kwietnia burmistrz Przeworska wydał zarządzenie, które w zamyśle ma stanowić wsparcie dla lokalnego biznesu. Najemcy lokali użytkowych i gruntów, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, mogą ubiegać się obniżkę opłat czynszowych. W myśl dokumentu bonifikata obejmuje okres od 1 do 30 kwietnia. Jej wysokość zależeć będzie od[paywall] stopnia ograniczenia działalności prowadzonej przez danego przedsiębiorcę, a obniżenie opłat może nastąpić maksymalnie do kwoty złotówki za nieruchomość.
Wsparciem objęte zostały zarówno przedsiębiorstwa działające w nieruchomościach dzierżawionych bezpośrednio od gminy miejskiej, jak i od podległych jej podmiotów, takich jak Przeworska Gospodarka Komunalna, Przeworskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Miejski Ośrodek Kultury czy Miejska Biblioteka Publiczna. By skorzystać z tej lokalnej tarczy antykryzysowej, trzeba złożyć drogą elektroniczną lub w UM stosowny wniosek, a każdy z nich ma zostać rozpatrzony indywidualnie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze