W poniedziałek, 18 marca funkcjonariusze z przejścia granicznego w Medyce poddali kontroli 28-letniego obywatela Ukrainy. Jak się okazało, mężczyzna chciał przechytrzyć mundurowych.
W trakcie odprawy granicznej okazało się, że mężczyzna dwukrotnie zmieniał imię i nazwisko. Miał wiedzieć, że jego obecność na terenie Polski jest niepożądana, więc by podróżowanie było możliwe – zdecydował się na podstęp. Gdy jednak wnikliwa analiza umożliwiła ujawnienie nielegalnego procederu, 28-latek przyznał się do zarzucanych czynów. Dobrowolnie poddał się też karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Otrzymał również decyzję o zobowiązaniu do powrotu i 5-letni zakaz wjazdu do Polski i innych państw Schengen. Po zakończonych czynnościach wrócił do Ukrainy.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze