Reklama

By zwiększyć bezpieczeństwo unijnej granicy [ZDJĘCIA]


Od połowy października br. na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej, czyli m.in. przejściach granicznych w naszym regionie, działa cyfrowy system rejestracji obcokrajowców spoza UE. System „Entry-Exit” (czyli „Wejście-Wyjście”) rejestruje osoby przyjeżdżające na pobyt krótkoterminowy. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo unijnych granic oraz ułatwić kontrolę pobytu cudzoziemców.


System zaczął działać na polskich granicach w niedzielę, 12 października br. Pierwsi podróżni zostali odprawieni na drogowym przejściu granicznym Medyka-Szeginie i kolejowym przejściu granicznym Przemyśl-Mościska. Nad sprawnym przebiegiem jego wdrażania czuwają funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu i Zarządu Granicznego Komendy Głównej Straży Granicznej. Funkcjonowanie systemów informatycznych wykorzystywanych w odprawach granicznych pozostaje pod stałym nadzorem ekspertów z Biura Łączności i Informatyki KGSG. Dostęp do systemu zapewniony jest także dla organów i instytucji krajowych, m.in. Ministerstwa Spraw Zagranicznych, ......

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 66% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/11/2025 14:39
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama