Reklama

Były premier Mateusz Morawiecki z wizytą w naszym regionie [ZDJĘCIA]


15 grudnia br. z wizytą na Podkarpaciu przebywał Mateusz Morawiecki. Były szef polskiego rządu przybył na zaproszenie jarosławskiej posłanki Anny Schmidt.


Program wizyty był niezwykle napięty, ale i dynamiczny. Najpierw – wspólnie z posłanką A. Schmidt – wziął udział w uroczystości otwarcia długo oczekiwanej inwestycji finansowanej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, czyli drugiego mostu na Sanie. Całość kosztowała 177 mln zł, przy czym 136,8 mln zł to dofinansowanie z wspomnianego funduszu, a ponad 40 mln zł jako wkład własny samorządu województwa. Za realizację robót budowlanych odpowiadała firma Mosty Łódź SA.

Po tej uroczystości były premier z posłanką A. Schmidt wizytowali największe inwestycje w powiatach jarosławskim i przeworskim, sfinansowane przez rząd M. Morawieckiego. W tym m.in. bulwary nad Sanem czy po przebudowie główne arterie Jarosławia – ulice Kraszewskiego i Pełkińską. Popołudniu w gminie Tryńcza odbyło się spotkanie z samorządowcami gmin byłego województwa przemyskiego oraz spotkanie otwarte z mieszkańcami w Gminnym Ośrodku Kultury w Tryńczy. Sala pękała w szwach. Tematem rozmów byłego premiera z mieszkańcami były m.in. inwestycje z rządowych programów uruchomionych przez M. Morawieckiego oraz podsumowanie dwóch lat rządów Donalda Tuska.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/12/2025 19:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama