Reklama

Cenne punkty zostały w Jarosławiu. San-Pajda wreszcie zwycięska

02/12/2021 15:00

Co nie wychodzi na wyjazdach, wychodzi przed własnymi kibicami. I-ligowy San-Pajda ma w tym sezonie ogromny problem w meczach poza jarosławskim MOSiR-em. Na znanym sobie obiekcje prezentuje się jednak dużo lepiej i udowodnił to także z rewelacją rozgrywek – LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki.

Po porażce z Enea Energetykiem Poznań, jarosławianki wróciły na swój plac, podejmując pretendenta do awansu do Tauron Ligi – LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Ubiegłoroczny beniaminek jak dotąd radzi sobie rewelacyjnie. Nie był więc to łatwy rywal dla bardziej doświadczonych gospodyń.

Podopieczne Piotra Pajdy przyzwyczaiły kibiców, że w pierwszą partię na własnym obiekcie wchodzą pewnie, szybko dyktując warunki gry. Tym razem w tym aspekcie trochę zawiodły – pierwsza odsłona padła łupem przyjezdnych[paywall]. Był to jednak set wyrównany i pełen walki.

Ale już w drugim secie nie dały wiele szans rywalkom na pokazanie swojej siły. San-Pajda kontrolował przebieg seta i pewnie doprowadził do remisu w meczu. Gospodynie poszły za ciosem i trudnego trzeciego seta wygrały na przewagi. Mogło skończyć się wygraną za trzy punkty, ale do gry wróciły przyjezdne, które nie złożyły broni.

Mocno zaatakowały rywalki, które odrzucone od siatki nie były w stanie skontrować i dotrzymać kroku rozpędzonemu LOS-owi. Szybkie zwycięstwo do 13 nad gospodyniami, sprawiło, że po raz pierwszy w tym sezonie gospodynie były zmuszone grać tie-break. Po raz kolejny jarosławianki pokazały, że mają charakter i pewnie pokonały LOS do 11 i mogły dopisać cenne dwa punkty do swojego ligowego konta.

Jak dotąd statystyki wszystkich meczów rozegranych przez drużynę P. Pajdy jasno wskazują, że najlepiej byłoby, gdyby wszystkie mecze ligowe rozgrywane były w... Jarosławiu. Gdyby wziąć pod uwagę tylko mecze domowe, San-Pajda plasuje się na 4. pozycji. Zgoła odmiennie sytuacja wygląda w meczach wyjazdowych. „Biszkopty” nadal nie przerwały fatalnej passy i pozostają w nich bez zwycięstwa.

Reklama






San-Pajda Jarosław – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 (23:25, 25:18, 27:25, 13:25, 15:11)
San-Pajda: Stepko (15), Marcyniuk (23), Krysztofiak (14), Poreda (2), Gierszewska (18), Szmajduch (5), Murdza (l) oraz Papszun (3), Zięba, Kawa, Bartyzel (l).
LOS: Grzelak, Laskowska (9), Jaworska (1), Filipek (2), Świętoń (17), Deptuch (12), Balcerowicz (l) oraz A. Duda (8), M. Duda (11), Wołoszyn (5), Jędrzejewska (5).


MiW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama