Fałszerstwo dokumentu, który upoważnia do przewozów w międzynarodowym transporcie drogowym odkryli funkcjonariusze BiOSG na przejściu granicznym w Korczowej.
Dokument został ujawniony w poniedziałek, 17 czerwca, podczas kontroli autobusów wyjeżdżających z Polski przez przejście graniczne w Korczowej. Okazało się, że w dokumencie, który przedstawił kierowca – 37-letni obywatel Ukrainy – usunięto dane 26 osób, które przyjechały do Polski zaznaczając, że pojazd wjechał bez pasażerów.
Jak przekazał por. SG Piotr Zakielarz:
„W postępowaniu administracyjnym na 37-letniego kierowcę nałożono karę grzywny w wysokości 12 tys. zł. Podczas czynności procesowych kierowca usłyszał zarzut wykorzystania fałszywego dokumentu i dobrowolnie poddał się karze 4 m-cy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Po zakończeniu czynności wyjechał do Ukrainy”.
Reklama
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze