Reklama

Chcieli przechytrzyć służby. Nie pomogła im zmiana nazwiska

29/05/2026 11:18

W sobotę, 23 maja, na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze BiOSG kontrolowali m.in. młodych obywateli Mołdawii – parę w wieku 20 i 21 lat.

W trakcie weryfikacji danych biometrycznych z wykorzystaniem systemu Entry/Exit, ustalono, że w przeszłości cudzoziemcy posługiwali się innymi nazwiskami a poprzednie dane widnieją w międzynarodowej bazie SIS i odnoszą się do osób niepożądanych w Unii Europejskiej. Wpisu w systemie miały dokonać władze Niderlandów.

Jak przekazał rzecznik prasowy BiOSG kpt. SG Piotr Zakielarz, cudzoziemcy usiłowali wcześniej wjechać na teren Unii Europejskiej przez Rumunię, jednak gdy tam otrzymali odmowę wjazdu, zdecydowali się na zmianę nazwiska i podjęli ponowną próbę – tym razem w Medyce właśnie.

Reklama

„Cudzoziemcy usłyszeli zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy, do czego się przyznali i złożyli wyjaśnienia. Kobieta dobrowolnie poddała się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, z kolei wobec mężczyzny SG skieruje do sądu akt oskarżania. Cudzoziemcy otrzymali odmowę wjazdu i wrócili na Ukrainę”

– doprecyzowała służba prasowa Bieszczadzkiego Oddziały Straży Granicznej.

em.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama