Reklama

Chemiczne sukcesy jarosławskich licealistów

Dwoje uczniów jarosławskich szkół średnich znakomicie spisało się w eliminacjach olimpiady wiedzy chemicznej. Rywalizując zdalnie, awansowali do finału.

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu Dominika Skupień zakwalifikowała się do finałowego III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Opiekunem merytorycznym Dominiki jest Anna Wójcik[paywall].

Natomiast uczeń klasy II b w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego Piotr Misiąg zakwalifikował się do finałowego etapu Olimpiady Wiedzy Chemicznej, który odbędzie się 13 marca br. na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w sposób stacjonarny. Warto dodać, że Piotr jest laureatem krajowym w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”, w którym zajął 2. miejsce w kraju na 7000 kandydatów. Jest także laureatem (2. miejsce) w Ogólnopolskim Konkursie z chemii „Multitest”. Jego opiekunem merytorycznym jest Dorota Kamińska.


fot.ze zbiorów własnych
Dominika Skupień zakwalifikowała się do finałowego III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama