Dwoje uczniów jarosławskich szkół średnich znakomicie spisało się w eliminacjach olimpiady wiedzy chemicznej. Rywalizując zdalnie, awansowali do finału.
Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu Dominika Skupień zakwalifikowała się do finałowego III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Opiekunem merytorycznym Dominiki jest Anna Wójcik[paywall].
Natomiast uczeń klasy II b w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego Piotr Misiąg zakwalifikował się do finałowego etapu Olimpiady Wiedzy Chemicznej, który odbędzie się 13 marca br. na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w sposób stacjonarny. Warto dodać, że Piotr jest laureatem krajowym w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”, w którym zajął 2. miejsce w kraju na 7000 kandydatów. Jest także laureatem (2. miejsce) w Ogólnopolskim Konkursie z chemii „Multitest”. Jego opiekunem merytorycznym jest Dorota Kamińska.
fot.ze zbiorów własnych
Dominika Skupień zakwalifikowała się do finałowego III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze