Reklama

Chłopaku, uciekaj z tej ściany! [WIDEO]

Tematem przewodnim kilku ostatnich dni w Przemyślu był mural na ścianie kamienicy przy placu Rybim 2. Kiedy tylko sponsor oraz wykonawca murala zrzucili ze ściany, wielką, remontową płachtę i rozebrali rusztowanie, zaczęło się! Takie przemyskie jojczenie i ględzenie.

Bo za duże logo sponsora, który wyłożył kilkadziesiąt tysięcy złotych na ocieplenie ściany i wykonanie dzieła, bo jest nieproporcjonalne do całości, bo logo miasta i muzeum są za małe, bo to, bo owo. Pomyślałem, w porządku. Każdy ma prawo od własnej oceny. Tyle że pewne granice zostały przekroczone.

W dyskusję włączył się przemyski poseł Koalicji Obywatelskiej Marek Rząsa. Tak go poniosły emocje, że logo sponsora murala oczyma wyobraźni porównał z logo ewentualnego sponsora remontu słynnej tablicy przy wejściu do „fabryki śmierci”, obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau. Sponsora, który za wyłożenie kasy umieściłby swoje logo nad napisem „Arbeit macht frei”. Nie do wiary!

Na szczęście lwią część swojego wpisu na portalu społecznościowym usunął. Pozostawił fragment: „Jeśli dobrze widzę, na samej górze jest reklama firmy, która prawdopodobnie sfinansowała mural. Nie wiem, ile lat liczy firma, ale jestem wręcz pewny, że nie działała w czasach, kiedy ten chłopiec chodził po Rybim Placu. Park „Kulturowy” w pełnej krasie. Wstyd! Foto: profil Wojtek Bakun”.

Reklama

Akuratnie na tej fotografii nic, Panie Pośle Szanowny, Pan nie zobaczył! Nie zobaczył Pan, bo najzwyklej na świecie na profilu pana prezydenta zdjęcie zostało tak skadrowane,  że logo firmy „Infores”... znikło. Nie było słowa o pomysłodawcy, sponsorze, właścicielu kamienicy. Nic.

Nie wiadomo, czy był to zabieg celowy, czy zupełnie przypadkowy, ale odniósł zamierzony skutek. Liczba polubień się zgadzała i komentarzy też. Hołubiących włodarza miasta za pomysł i mobilizujących go do kolejnych takich inicjatyw! Problem w tym, że władze miasta nawet palcem nie kiwnęły, aby ten mural powstał. Ale to mało istotny szczegół.

Nie tam pierwszy malunek na ścianie, staraniem Pawła Szynala, miał powstać. Powstać miał na ścianie budynku Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Urzędu Miejskiego w Przemyślu przy ul. Wodnej 11.

– Kwota, którą zażądały władze miasta za umieszczenie tam muralu, była wzięta z kosmosu. Kilkaset tysięcy złotych za małą, bo liczącą niecałe sto metrów kwadratowych powierzchnię. Odpuściłem temat tego budynku, bo nie ma najmniejszego sensu kopać się z koniem – tłumaczył pan Paweł w materiale „Batalia o murale w Przemyślu, zamieszczonym na naszych łamach 24 marca br.

Reklama

Wiesz co, chłopaku z rybą... Ściśnij ją bardzo mocno pod pachą i uciekaj z tej ściany, gdzie oczy poniosą! Niczego dobrego tam nie doświadczysz.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Lkj - niezalogowany 2021-05-27 09:44:22

    To dobrze czy źle że jest ten mural ;) :D

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ccc - niezalogowany 2021-05-27 10:57:20

    bez znaczenia, ale wygląda jak pięść do nosa przy drugiej vczęsci nie wyremontowanej kamienicy. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Przemyski obserwator - niezalogowany 2021-05-27 12:58:52

    Remonty, remonty i jeszcze po stoktoć remoty domów i kamienic. Piszę o tym jalo przemyski obserwstor od wielu lat i pisać nie przestanę doputy dopuki  Bakun i wojtkowa formacja tak radująca się ze zwycięstwa w wyborach nie zajmie się właśnie remontami przemyskich większości starych często ponad 100 letnich totalnie obdartych  z tynków  kaminic i domów co zupełnie odpuścił arcymer Choma chwalac się nieustannie nowym mostem, drogą obwodową zwaną obwodnicą i kilkoma jeszcze drobniejszymi inwestycjami oczywiście z kasy unijnej i czasem państwowej czyli naszej podatników. Ale to historia,  Choma sam siebie , swoje 4 kadencje ocenia wysoko a więc chwała mu za to, ma w demokracji do tego prawo, my, suweren mamy prawo do innej bardziej obiektywnej oceny. Panie Bakun piszę to od początku  pana pontyfikatu na stanowisku mera wolnego do 24 maja  roku pańskiego 2021 od lgbt królewskiego miasta Przemyśla aby nie powielać sposób zarząd zania , należy raczej kierować się sposobem pozyskiwanie pieniędzy na remonty i odmalowanie kamienic przez piewsze 3 kadencje prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc który nie patrzą  na prywatny interes czy ambicje dobijał się wszędzie do każdego ministerstwa aby uzyskać środki finansowe właśnie na inwestycje związane z  remontami kamienić wiedząc że od estetyki miasta, jego wyglądu zależą inne rzeczy  jak np rozwój turystyki. A wPrzemyślu no cóż wstyd pisać  dziesiątki może setki obdartych czasem totalnie z tynku domów i kamienic, dodatkowo brudne z błota i sadzy, zbazgrane  przez nowoczesną młodzież sprawiają przygnębiające, czasem odstraszające wrażenie, smutek i żal że inne podobnej wielkości i znane z historii miasta jak Sandomierz, Zamość  Krosno czy nawet mniejszy pod każdym względem Jarosław są niemal w całości pięknie od  lat odnowione, czyste i estetyczne. A w  Przemyślu jak zawsze ze wszystkim problemy,  4 czasem 5 kamienic remontowanych  na rok, jak są czasem pieniądze to problemy z ustaleniem właściciela,  problemy ze współwłasnością, zła pogoda, a niedobra zima  czasem problem z konserwatorem zabytków i tak nieustannie jak nie urok to sraczka, marazm trwa od lat i tak zastała nas druga dekada XXI wieku. Apel końcowy do przemyskiej władzy, w biurowych fotelach nic się nie wysiedzi, najwyżej żylaki na itd, powtarzam należy poskromić dla dobra ogółu swoje  prywatne ambicje i ruszyć z kopyta czyli w Volvo wszędzie, do Morawieckiego i jego ministrów,  Ortyla, ba nawet wielkiego marszałka Kuchcińskiego. Tylko nie rozumiem po co jest w Rzeszowie  Pilch czy Sawicka, co i ile załatwili dla poprawy wyglądu i estetyki swojej mieściny,  przecież kiedyś tu powrócą. Ale  jacy wyborcy taka "wadza", jaki pan taki kram. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama