Merida to miasto położone w zachodniej Hiszpanii, nad rzeką Guadiana – znane z licznych zabytków z czasów rzymskich. Właśnie stamtąd przybyli do Przemyśla z rewizytą hiszpańscy goście. Ich celem było odwiedzenie polskich przyjaciół, czyli rówieśników z przemyskiego „Newtona”. Przy okazji zajrzeli też w redakcyjne progi, by zobaczyć, jak wygląda praca przy składzie lokalnej gazety.
Młodzi Hiszpanie to uczniowie 3 klasy gimnazjalnej w Colegio Docente Atenea de Merida. To dotowana przez państwo szkoła podstawowa w Meridzie, która bierze udział w programach wymiany międzynarodowej. Młodzież przybyła do nadsańskiego grodu, by odwiedzić polskich kolegów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona i zobaczyć, jak wygląda edukacja w polskiej szkole i jak się żyje w kraju nad Wisłą. Opiekunami hiszpańskiej młodzieży byli: zastępca dyrektora hiszpańskiej placówki Josè Maria Ramos Cantariño, koordynatorka wyjazdu Inmaculada Fácila Fuertes oraz nauczycielka Irene Acosta.
Goście przy okazji wizyty w Przemyślu chcieli także poznać specyfikę pracy lokalnych mediów i mamy nadzieję, że udało nam się zaspokoić ich ciekawość. Oprócz Przemyśla i Krasiczyna odwiedzili także Kraków i Solinę. Jak powiedzieli, największe wrażenie zrobiły na nich polskie kościoły – przemyska archikatedra i kościół Mariacki na Rynku Głównym w Krakowie. Tygodniowa wizyta w groddzie nad Sanem była pokłosiem ubiegłorocznego wyjazdu uczniów przemyskiego „Newtona” do słonecznej Hiszpanii.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze