Od poniedziałku, 14 sierpnia, pasażerowie kolejnych miejskich autobusów sami mogą otwierać drzwi na przystankach. Jak poinformował Miejski Zakład Komunikacji w Przemyślu funkcja tzw. „ciepłego guzika” wprowadzona została w 15 autobusach marki Autosan i 2 marki Solaris.
Przycisk indywidualnego otwierania drzwi, czyli tzw. „ciepły guzik”, to rozwiązanie coraz powszechniejsze w miejskich autobusach kursujących w innych miastach. Jak zapewnia MZK, główną korzyścią wynikającą z jego stosowania jest sprawniejsza praca klimatyzacji w okresie letnim.
Z kolei w porze chłodniejszej, szczególnie zimą, unika się w ten sposób nadmiernego wychładzania pojazdu. Drzwi w autobusach marki Autosan podczas postoju na przystanku nie otworzy więc już...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 66% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze