Reklama

Co wolno przewodniczącemu osiedla?

02/10/2020 19:24

Henryk Hawryś, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 13 „Przemysława”, skrytykował radnych, mówiąc, że nie interesują się sprawami osiedla, które reprezentują. – To jest szczyt wszystkiego, żeby wymieniać i podsumowywać radnych. Przewodniczący nie ma do tego prawa – odparła Grażyna Stojak. Uznała, że jego zachowanie ma związek z tym, że przegrał z nią wybory do rady miejskiej.


fot.Paweł Bugira
– Jak państwo nie przychodzicie, nie wspieracie, ja mam to prawo powiedzieć – stwierdził Henryk Hawryś (pierwszy z lewej). Grażyna Stojak: – Jak pan nie zaprasza radnych, to oni nie przychodzą. Natomiast ja nie mam do pana przyjemności przychodzić, bo pan jest po prostu bezczelny. Mirosław Majkowski opisał swoją pracę nad odtworzeniem cmentarza wojennego przy ulicy Przemysława. – Pana tam nie było panie przewodniczący – mówił.

Najmocniej od Henryka Hawrysia dostało się Mirosławowi Majkowskiemu (Wspólnie dla Przemyśla) i Grażynie Stojak (Koalicja Obywatelska). Mówił, że M. Majkowski obiecywał pomoc w pozyskaniu pieniędzy na remont dróg na osiedlu. Z kolei o G. Stojak powiedział, że nie wykazała żadnej inicjatywy w sprawie „Przemysława” i ani razu nie przyszła na zebranie.

Reklama

Radni natychmiast odpowiedzieli na te zarzuty. – Jeśli chodzi o remonty dróg, to[paywall] wszystko uzależnione jest od budżetu i należy to wreszcie zrozumieć, że jeżeli nie ma pieniędzy, to tej drogi się nie uklepie łopatą – odparł M. Majkowski.

Radny opisał również swoją pracę nad odtworzeniem cmentarza wojennego przy ulicy Przemysława. – Razem z Tomaszem Leszczyńskim i przyjaciółmi ze stowarzyszenia rekonstrukcji historycznej oczyściliśmy całą zapomnianą część cmentarza z hałd śmieci i krzaków, które się tam znajdowały od kilkudziesięciu lat. Pana tam nie było panie przewodniczący, chociaż zwracaliśmy się wielokrotnie publicznie, że kto ma czas i ochotę, żeby przyjść i pomóc – mówił.

Reklama

 

„Pan jest po prostu bezczelny”

Z kolei G. Stojak stwierdziła, że przewodniczący osiedla nie ma prawa do takich podsumowań. – To jest szczyt wszystkiego, żeby wymieniać i podsumowywać radnych. Przewodniczący nie ma do tego prawa. Nas pan przewodniczący nie wybierał, tylko społeczeństwo Przemyśla i to oni będą nas oceniać – mówiła.

Dodała, że przewodniczący osiedla nie zaprasza radnych na spotkania, więc oni nie przychodzą. – Natomiast ja nie mam do pana przyjemności przychodzić, bo pan jest po prostu bezczelny – powiedziała.

Jej zdaniem H. Hawryś pozwala sobie na takie wycieczki, ponieważ przegrał z nią w wyborach samorządowych w 2018 r.

Reklama

Z kolei do przewodniczącego rady zaapelowała, żeby nie pozwalał na obrażanie radnych. Ten jednak nie dostrzegł w słowach H. Hawrysia obraźliwych słów. Maciej Kamiński przypomniał, że zdarzało się, iż na sesji przewodniczący obrażali radnych z przeciwnego obozu, co niektórzy nagradzali brawami. – A tu nie było wycieczek personalnych – stwierdził.

Słowa radnej zripostował także H. Hawryś. – Pani dla mnie nie przychodzi na zebranie, tylko dla mieszkańców. A pan, panie Mirosławie deklarował, że będzie pan wspierał. Z całym szacunkiem, ale nie wolno się obrażać. Jak państwo nie przychodzicie, nie wspieracie, ja mam prawo to powiedzieć. Proszę się nie obrażać, tylko pracować na rzecz miasta – powiedział. Dodał, że cieszy się, że w tej kadencji nie jest radnym.


PB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Obywatel - niezalogowany 2020-10-02 19:48:18

    Radni nie interesują się losem Przemyśla?  Ależ skąd! Oni są na nieustannej diecie. To wszystko dla ukochanego miasta, a mimo osłabionego dietą organizmu, każdy rwie się  do pracy ku chwale miasta. Bo bez niego nie będzie kolejnej diety.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    oj - niezalogowany 2020-10-02 20:15:53

    I tak to jest,niestety.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    maciej.r.jedruch_864 2020-10-02 20:23:24

    obrażona radna -Pan Przewodniczący ma nie tylko prawo ale i obowiązek , chwalić za pracę dla dobra miasta , ganić za nieróbstwo i lekceważenie swojego mandatu .Do takich działań zobowiązali go jego wyborcy .Myślę , że nie tylko dla diety na tych tzw. sesjach spotykacie się WYSOKA RADO.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama