Wielka akcja z podłączaniem sieci światłowodowej w Przemyślu trwa. Już ponad 13 tys. gospodarstw korzysta z internetu i oferty firmy Orange Polska. Nie wszyscy jednak mają i będą mieć taką okazję...
Kilka dni temu napisał do nas jeden z czytelników: „Jakiś czas temu była wielka akcja Orange i miasta Przemyśl, związana z podłączaniem światłowodów w mieście. Do tej pory jednak w kilku strategicznych miejscach jedyną możliwością jest dostarczanie internetu po starych miedzianych drutach z lat 90. ubiegłego wieku od TP SA, gdzie maksymalna prędkość wynosi od 2 do 10 MB na sekundę[paywall]. Uważam to za niesprawiedliwe, że miejscowości jak choćby Witoszyńce mają już od dawna światłowody, a w Przemyślu, w okolicach choćby hotelu Gloria, jest jak w lesie”.
W Przemyślu Orange Polska realizuje program inwestycji światłowodowych – jeden z najbardziej ambitnych programów inwestycyjnych w historii firmy. Do podpisania umowy o współpracy pomiędzy operatorem i miastem doszło na początku 2017 r. W tymże roku z oferty firmy mogło skorzystać ponad 7 tys. 200 gospodarstw domowych na terenie miasta.
– Światłowód jest technologią, która zarówno teraz, jak i w przyszłości będzie zapewniać dostęp do internetu o najlepszych parametrach użytkowych, umożliwiających wykorzystanie go do pracy, prowadzenia biznesu, jak i korzystanie z multimedialnej rozrywki. Dzięki realizowanej we współpracy z władzami miasta inwestycji Orange Polska mieszkańcy Przemyśla oraz działający tu przedsiębiorcy będą mogli bardzo szybko, bo już w tym roku, skorzystać z nowej jakości i nowych możliwości związanych ze światłowodowym dostępem do sieci. Mamy nadzieję, że będzie to ważnym impulsem do jeszcze szybszego rozkwitu miasta i rozwoju lokalnej przedsiębiorczości – powiedział ponad dwa lata temu Piotr Muszyński, wiceprezes ds. Strategii i Transformacji Orange Polska.
Skierowaliśmy do Biura Prasowego Orange Polska pytanie, na jakim etapie są prace związane z dostarczaniem światłowodem internetu mieszkańcom miasta.
– Cały czas prowadzimy inwestycję w Przemyślu. Dzięki niej już ponad 13 tysięcy 300 gospodarstw domowych w mieście może korzystać z internetu światłowodowego o prędkości nawet 1 gigabajta na sekundę. Obecnie skupiamy się na budynkach jednorodzinnych. Nasze inwestycje – co również zapowiadaliśmy – nie będą obejmować wszystkich dzielnic i ulic, co wynika z rachunku ekonomicznego i możliwości finansowych firmy. Nie mamy obecnie w planach podłączania światłowodów przy ulicy Sybiraków. Czyli tam, gdzie znajduje się wspomniany przez państwa czytelnika hotel Gloria – wyjaśniła Katarina Pacherová z Biura Prasowego Orange Polska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Same sukcesy. Światłowody Orange są wszędzie. A będą jeszcze bardziej wszędzie.
Na Mickiewicza obiecali mi dwa lata temu jak umowę pospisywalem. Umowa się konczy a swiatlowodu jak nie było tak nima.
Dlaczego mieszkańcy domków jednorodzinnych chcący zmienić łącze z kablowego na światłowód, muszą dodatkowo płacić 15 złotych miesięcznie przez cały okres trwania umowy ?
Umowa na 24 miesiące + 14,99 zł/mies. - dopłata za internet w budynku jednorodzinnym
A czy przypadkiem nie obowiązuje ustawa o swobodnym dostępie do fizycznego łącza telekomunikacyjnego przez dostawców innych od tego, który zakładał nam światlowód? Wystarczy założyć łącze w promocji za złotówkę od jednego z nowych dostawców realizujących projekty unijne w mieście i po skończeniu umowy przejść na światłowód.
Za przejęcie TP przez Orange ktoś powninien w pierdlu wylądować
Pierwszy raz mogę powiedzieć, że to nie wina władz miasta tylko tych leni z Orange, którzy srają się gorzej od zdechłych żółwi: a to projektant źle zaprojektował, a to inżynier odszedł, a to trzeba od nowa rysować i zanim cokolwiek ktoś podłączy to mijają kolejne miesiące. Orange to królestwo leni i śmierdzieli.
Same sukcesy. Światłowody Orange są wszędzie. A będą jeszcze bardziej wszędzie.
Na Mickiewicza obiecali mi dwa lata temu jak umowę pospisywalem. Umowa się konczy a swiatlowodu jak nie było tak nima.
Dlaczego mieszkańcy domków jednorodzinnych chcący zmienić łącze z kablowego na światłowód, muszą dodatkowo płacić 15 złotych miesięcznie przez cały okres trwania umowy ?