Reklama

Co z tym światłowodem?

Wielka akcja z podłączaniem sieci światłowodowej w Przemyślu trwa. Już ponad 13 tys. gospodarstw korzysta z internetu i oferty firmy Orange Polska. Nie wszyscy jednak mają i będą mieć taką okazję...

Kilka dni temu napisał do nas jeden z czytelników: „Jakiś czas temu była wielka akcja Orange i miasta Przemyśl, związana z podłączaniem światłowodów w mieście. Do tej pory jednak w kilku strategicznych miejscach jedyną możliwością jest dostarczanie internetu po starych miedzianych drutach z lat 90. ubiegłego wieku od TP SA, gdzie maksymalna prędkość wynosi od 2 do 10 MB na sekundę[paywall]. Uważam to za niesprawiedliwe, że miejscowości jak choćby Witoszyńce mają już od dawna światłowody, a w Przemyślu, w okolicach choćby hotelu Gloria, jest jak w lesie”.

Umowa w lutym 2017 r.

W Przemyślu Orange Polska realizuje program inwestycji światłowodowych – jeden z najbardziej ambitnych programów inwestycyjnych w historii firmy. Do podpisania umowy o współpracy pomiędzy operatorem i miastem doszło na początku 2017 r. W tymże roku z oferty firmy mogło skorzystać ponad 7 tys. 200 gospodarstw domowych na terenie miasta.

Reklama

– Światłowód jest technologią, która zarówno teraz, jak i w przyszłości będzie zapewniać dostęp do internetu o najlepszych parametrach użytkowych, umożliwiających wykorzystanie go do pracy, prowadzenia biznesu, jak i korzystanie z multimedialnej rozrywki. Dzięki realizowanej we współpracy z władzami miasta inwestycji Orange Polska mieszkańcy Przemyśla oraz działający tu przedsiębiorcy będą mogli bardzo szybko, bo już w tym roku, skorzystać z nowej jakości i nowych możliwości związanych ze światłowodowym dostępem do sieci. Mamy nadzieję, że będzie to ważnym impulsem do jeszcze szybszego rozkwitu miasta i rozwoju lokalnej przedsiębiorczości – powiedział ponad dwa lata temu Piotr Muszyński, wiceprezes ds. Strategii i Transformacji Orange Polska.

Internet tak, ale nie wszędzie

Skierowaliśmy do Biura Prasowego Orange Polska pytanie, na jakim etapie są prace związane z dostarczaniem światłowodem internetu mieszkańcom miasta.

Reklama

– Cały czas prowadzimy inwestycję w Przemyślu. Dzięki niej już ponad 13 tysięcy 300 gospodarstw domowych w mieście może korzystać z internetu światłowodowego o prędkości nawet 1 gigabajta na sekundę. Obecnie skupiamy się na budynkach jednorodzinnych. Nasze inwestycje – co również zapowiadaliśmy – nie będą obejmować wszystkich dzielnic i ulic, co wynika z rachunku ekonomicznego i możliwości finansowych firmy. Nie mamy obecnie w planach podłączania światłowodów przy ulicy Sybiraków. Czyli tam, gdzie znajduje się wspomniany przez państwa czytelnika hotel Gloria – wyjaśniła Katarina Pacherová z Biura Prasowego Orange Polska.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    X - niezalogowany 2019-07-20 21:11:44

    Same sukcesy. Światłowody Orange są wszędzie. A będą jeszcze bardziej wszędzie. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Thendka - niezalogowany 2019-07-20 21:49:33

    Na Mickiewicza obiecali mi dwa lata temu jak umowę pospisywalem. Umowa się konczy a swiatlowodu jak nie było tak nima. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    stefan - niezalogowany 2019-07-20 21:55:00

    Dlaczego mieszkańcy domków jednorodzinnych chcący zmienić łącze z kablowego na światłowód, muszą dodatkowo płacić 15 złotych miesięcznie przez cały okres trwania umowy ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama