Na 950 wszystkich szpitali w Polsce tylko 176 posiada certyfikat akredytacyjny ministra zdrowia. Wśród nich po raz kolejny znalazło się Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu.
Ministerstwo Zdrowia kolejny rok przyznaje wspomniane wyróżnienie. Oceny placówek medycznych w całej Polsce dokonał niezależny w decyzjach, profesjonalny ośrodek akredytacyjny – Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia z Krakowa (CMJ).
Certyfikat uzyskują wyłącznie[paywall] szpitale wyróżniające się najwyższymi standardami w zakresie opieki nad pacjentem, bezpieczeństwem i jakością wykonywanych świadczeń, ale również stosujące narzędzia do ciągłego nadzoru oraz analizy procesów terapeutycznych. Działania takie pozwalają na sprawne funkcjonowanie szpitala.
Dają również możliwość szybkiej identyfikacji i eliminacji niekorzystnych zjawisk i zagrożeń. Uzyskanie certyfikatu akredytacyjnego zobowiązuje do ciągłego doskonalenia, a sprostanie standardom akredytacyjnym wymaga zaangażowania całego zespołu.
Skoro jarosławski COM certyfikat akredytacyjny otrzymał, to znaczy, że szpital funkcjonuje zgodnie z wymaganymi standardami.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze