Reklama

Coś się zaczyna, coś się kończy. Roszady na stanowiskach sołtysów

Niedawna, zaplanowana na 25 lipca nadzwyczajna sesja Rady Gminy Przemyśl, była jednocześnie ostatnią w kadencji naradą sołtysów z wójtem Markiem Wasiewiczem. Pełniącym funkcję sołtysów podziękowano za pracę i zaangażowanie w sprawy małej ojczyzny. Kilka dni później wiadomo już było, kto w poszczególnych sołectwach będzie sprawował tę ważną dla lokalnej społeczności rolę w nowym rozdaniu.

W związku z zaplanowanymi na 28 lipca wyborami sołtysów i rad sołeckich na terenie gminy Przemyśl kilka dni wcześniej odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy Przemyśl, podczas której gospodarz gminy M. Wasiewicz miał okazję złożyć dotychczas pełniącym funkcję podziękowania za zaangażowanie i poświęcenie na rzecz gminy i lokalnej społeczności oraz życzyć sukcesów w pełnieniu dalszej misji społecznej, ale też satysfakcji z podejmowanych przedsięwzięć i wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym. Głośno wybrzmiało, że niełatwa rola sołtysa jest jednocześnie misją niezwykle ważną, dlatego warto doceniać ciężką pracę dla dobra małych ojczyzn.

– Coś się zaczyna, coś się kończy. Szanowne panie sołtyski i szanowni panowie sołtysi – zwrócił się do obecnych na sesji sołtysów wójt M. Wasiewicz, nawiązując do definicji z zaczerpniętej z internetu, która mówi, że sołtys to słowo pochodzące z łaciny, oznaczające sędziego, który wskazuje winnego. – Jednak rola na przestrzeni czasu się zmieniła, bo ostatnimi czasy sołtys to najczęściej ten wszystkiemu winny – zażartował[paywall].

Reklama

– Mówiąc poważnie, chciałbym podkreślić, że rola sołtysa należy do tych najmniej wdzięcznych w samorządzie terytorialnym. To wy jesteście pierwszą linią obrony mieszkańca, który bywa rozżalony, czasami zdenerwowany, który ma jakiś problem. Bez was na naszych sołectwach niewiele by się działo. Tym, którzy kończą w tej chwili swoją przygodę z sołtysowaniem chciałbym z serca podziękować. Odpoczywajcie, cieszcie się życiem, pomagajcie nowym sołtysom, bo macie ogromne doświadczenie – podsumował, na koniec sesji wręczając wspomnianym upominki i listy gratulacyjne.

Znane są już nazwiska wyłonionych w poszczególnych sołectwach nowych (a czasami nowych-starych) sołtysów. Decyzją mieszkańców w Krównikach funkcję tę sprawował będzie Franciszek Bazanowski, w Łuczycach – Mariusz Mazur, w Rożubowicach – Paweł Olszański, w Hermanowicach – Grzegorz Finik, W Malhowicach – Edyta Handermander, w Stanisławczyku – Krystyna Gołębiowska, w Nehrybce – Henryk Kalicki, w Pikulicach – Damian Augustyn, w Grochowcach – Krzysztof Szymczycha, w Witoszyńcach – Przemysław Laska, w Bełwinie – Bogusław Zimoń, w Łętowni – Janina Biernat, w Kuńkowcach – Anna Zawadowicz, w Wapowcach Dariusz Kinasz, w Ostrowie – Ireneusz Kurasz, w Ujkowicach – Ireneusz Włoch.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/08/2024 13:03
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama