Reklama

Coś więcej niż konferencja. Przedstawicielki kół gospodyń stawiają na rozwój i dobre relacje [ZDJĘCIA]


Sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Birczy była 13 kwietnia areną spotkania przedstawicielek kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu przemyskiego. Okazją do rozmów i wymiany doświadczeń była Konferencja „Wiosna Kobiet – tradycja, siła i odrodzenie”.


Wydarzenie zgromadziło blisko 160 osób. Oprócz przedstawicielek KGW, dla których było ono sposobnością do poszerzenia wiedzy i integracji, nie zabrakło na nim przedstawicieli władz – miasto i gminę Bircza reprezentowała burmistrz Anna Szymaszek, a samorząd województwa – wicewojewoda podkarpacki Tomasz Lorenc, a także organizatorów i zaprzyjaźnionych instytucji (obecni byli dyrektor podkarpackiego oddziału ARiMR Błażej Borowiec, kierownik placówki KRUS w Przemyślu Liliana Świta, kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Przemyślu Lubomira Michałuszko, naczelnik Antoni Markowski Urzędu Skarbowego w Przemyślu oraz zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Bircza Damian Kwiatkowski).

W części merytorycznej spotkania dyskutowano o finansach KGW, bezpieczeństwie kobiet w sieci i nie tylko, ale także o tym, gdzie szukać kontaktu z naturą i chwili wytchnienia oraz jak prowadzić skuteczną komunikację i budować trwałe relacje.

Reklama

– Dla mnie osobiście to było coś więcej niż konferencja. To był dzień pełen wiedzy, rozmów i inspiracji, ale przede wszystkim spotkania ludzi, którzy chcą być razem, wspierać się i rozwijać – podsumowała wydarzenie Małgorzata Dachnowicz, kierownik biura powiatowego ARiMR w Przemyślu.

– Dziękujemy za doskonałą organizację, inspirujące prelekcje oraz niezwykle miłą i życzliwą atmosferę. Udział w tym wydarzeniu był dla nas bardzo cennym doświadczeniem i okazją do zdobycia nowej wiedzy i wymiany dobrych praktyk – tak spuentowały konferencję gospodynie z KGW we Fredropolu, jedne z wielu uczestniczek dedykowanego paniom zjazdu.

Reklama

Członkinie kół gospodyń miały na miejscu okazję do aktywnego spędzenia czasu, skorzystały również z poczęstunku w postaci pysznego obiadu przygotowanego przez KGW „Haneczki” z Kotowa.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Przemyślu oraz Miasto i Gminę Bircza, we współpracy z Nadleśnictwem Bircza.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/04/2026 19:53
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama