Spacerującym po przemyskim Rynku z pewnością nie uszedł uwadze fakt, że gdzieniegdzie pojawiły się ubytki w kostce, z której wykonana jest nawierzchnia. Niedługo przejdzie ona remont. Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu wyłonił już wykonawcę zadania.
– To, co jest betonowe i uszkodzone, będziemy chcieli po prostu wymienić. Kostka ma już swoje lata i widać, że potrzebuje liftingu. W ubiegłym roku spółka miejska musiała wymienić całe pola kostki, być może tak będzie i teraz – mówi Jacek Cielecki, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu.
Jak wynika z informacji przekazanej przez ZDM, na razie remontowi będzie podlegał pas jezdny oraz ten bezpośrednio przyległy ciągnący się mniej więcej do ulicy Kazimierzowskiej, w tym obszar bezpośrednio przed urzędem.
– Na pewno nie będziemy chcieli w tym etapie ruszać ogródków należących do lokali gastronomicznych i zmuszać właścicieli do ich demontażu. Powierzchnię pod nimi zostawimy, a konieczne prace remontowe wykonamy tam jesienią, kiedy ogródki już się zwiną – przekazuje J. Cielecki.
– Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy (jest nim firma Zakład Drogowy Tadeusz Popek sp. j. W Rozborzu Długim – przyp. aut.) będzie rozebranie istniejącej betonowej kostki brukowej kawałkami i odtworzenie jej najprawdopodobniej z nowego materiału, oczywiście z zachowaniem wzoru. Natomiast kostka kamienna zostaje – uzupełnia.
Elementy pochodzące z rozbiórki i nadające się do ponownego wykorzystania mają szansę być jeszcze wykorzystane do uzupełniania ubytków w innym miejscu.
– Część tego fragmentu, który był już rozbierany, udało się na przykład wykorzystać do uzupełniania ubytków na Kamiennym Moście, gdzie mamy podobną kostkę – informuje dyrektor ZDM.
Wykonawca za przeprowadzenie pierwszego etapu remontu nawierzchni zażyczył sobie 284 tys. 130 tys. (kwota brutto). Oferta drugiej z firm startującej w przetargu była droższa o niecałe 5 tys. zł.
Prace mają szansę ruszyć jeszcze w maju. Realizująca je firma będzie miała 6 tygodni na to, by remont przeprowadzić. – Nie chcielibyśmy go robić w środku sezonu wakacyjnego, więc będzie miała czas maksymalnie do końca czerwca. To, czego nie uda się zrobić teraz, zrealizowane zostanie w drugim etapie zadania, czyli jesienią – podsumował J. Cielecki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze