Jeszcze w tym miesiącu gmina Lubaczów chciałaby podpisać umowę z wykonawcą planowanego remontu i przebudowy części pomieszczeń budynku szkoły w Młodowie. Uczniowie w kolejnym roku szkolnym mieliby szansę nauki w dużo większym komforcie.
Byłby to już kolejny etap modernizacji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w tamtej miejscowości. Do użytku oddano już bowiem część przedszkolną. Realizacja całej inwestycji kosztowała ponad 1 mln 450 tys. zł. W kosztach tych, oprócz dofinansowania rządowego w kwocie 1 mln zł, ujęte zostało także wsparcie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (150 tys.), przeznaczone na budowę podjazdu i windy, która służy całej szkolnej społeczności.
Otwarcie nowych wnętrz przedszkola świętowano z pompą w[paywall] marcu ub. r. Teraz przyszedł czas na dokończenie dzieła. Samorząd gminy Lubaczów ogłosił przetarg na remont i przebudowę części pomieszczeń budynku szkoły w Młodowie. Wpłynęła jedna oferta, która mieściła się w założeniach finansowych gminy. Złożyło ją konsorcjum firm Lider – Usługi Budowlane Bud-Mont z Lubaczowa i Elektrobud-Instal z Laszek.
Zaproponowana przez nie kwota za wykonanie zadania wynosi 5 mln 97 tys. zł, a gmina na sfinansowanie założeń projektowych zamierzała wydać 5 mln 103 tys. zł. 2 czerwca, po ocenie formalnej, zapadła więc decyzja, że to właśnie wspomniane konsorcjum zrealizuje przedsizięcie.
– Jeżeli wykonawca spełni wszystkie wymogi, umowę planujemy podpisać w czerwcu. Dzięki tej inwestycji w roku szkolnym 2024/2025 dzieci będą korzystać z nowej infrastruktury i wyposażenia – informował kilkanaście dni temu wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel.
Ta część przebudowy również realizowana będzie z rządowym dofinansowaniem, które wynosi 5 mln zł. Inwestycja obejmować ma przygotowanie dokumentacji projektowej, a następnie wykonanie prac związanych z przebudową i aranżacją: stołówki wraz z zapleczem kuchennym, holu głównego, szatni, sanitariatów i pomieszczenia socjalnego przy stołówce, pomieszczeń na pierwszym i drugim piętrze, sali edukacyjnej na parterze budynku i schodów w bloku „B” i „C”, a także utworzenie placu zabaw i miasteczka ruchu drogowego na zewnątrz obiektu.
Plany obejmują też kotłownię gazową wraz z modernizacją instalacji c.o. oraz instalacją fotowoltaiczną, jak i przebudowę i aranżację wnętrz szatni i komunikacji w piwnicy w bloku „A”. Założeniem gminy jest, by stworzyć w pełni funkcjonalną, przyjazną uczniom przestrzeń, które będzie spełniać standardy placówki edukacyjnej na wysokim poziomie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze