Reklama

Czołgiści z Żurawicy pojadą na Łotwę

Od 14 do 25 lutego br., w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie odbyło się szkolenie żołnierzy 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, którzy przygotowują się do wyjazdu w ramach XI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa.

Podczas szkolenia żurawiccy żołnierze doskonalili umiejętności z zakresu taktyki, prowadzenia celnego ognia z czołgów, broni osobistej oraz bytowania w trudnych warunkach atmosferycznych.

Uczestniczyli również w zajęciach z C-IED (Counter Improvised Explosive Device), mających na celu[paywall] zapoznanie się z charakterystyką i budową urządzeń IED (tzw. improwizowane urządzenia wybuchowe), możliwych do napotkania w rejonie przyszłego działania oraz postępowania w przypadku ich wykrycia.

– Podsumowaniem obecnego szkolenia poligonowego było przeprowadzenie certyfikacji ćwiczących pododdziałów na szczeblu plutonów. To pozwoliło ocenić zgranie żołnierzy tych pododdziałów, a jednocześnie dało przepustkę do kontynuacji przygotowania kontyngentu do kolejnych etapów certyfikacji – wyjaśnił dowódca 1 bcz z Żurawicy ppłk Rafał Kluz.

Żurawickich czołgistów czeka jeszcze kilka miesięcy intensywnego szkolenia w koszarach i na poligonach, które pozwolą certyfikować polską część batalionowej grupy bojowej.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama