Od 14 do 25 lutego br., w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie odbyło się szkolenie żołnierzy 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, którzy przygotowują się do wyjazdu w ramach XI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa.
Podczas szkolenia żurawiccy żołnierze doskonalili umiejętności z zakresu taktyki, prowadzenia celnego ognia z czołgów, broni osobistej oraz bytowania w trudnych warunkach atmosferycznych.
Uczestniczyli również w zajęciach z C-IED (Counter Improvised Explosive Device), mających na celu[paywall] zapoznanie się z charakterystyką i budową urządzeń IED (tzw. improwizowane urządzenia wybuchowe), możliwych do napotkania w rejonie przyszłego działania oraz postępowania w przypadku ich wykrycia.
– Podsumowaniem obecnego szkolenia poligonowego było przeprowadzenie certyfikacji ćwiczących pododdziałów na szczeblu plutonów. To pozwoliło ocenić zgranie żołnierzy tych pododdziałów, a jednocześnie dało przepustkę do kontynuacji przygotowania kontyngentu do kolejnych etapów certyfikacji – wyjaśnił dowódca 1 bcz z Żurawicy ppłk Rafał Kluz.
Żurawickich czołgistów czeka jeszcze kilka miesięcy intensywnego szkolenia w koszarach i na poligonach, które pozwolą certyfikować polską część batalionowej grupy bojowej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze