Reklama

Cztery szkoły z aktywną tablicą

19/07/2019 15:30

Łącznie 56 tys. zł udało się pozyskać gminie Zarzecze na wyposażenie szkół na swoim terenie, w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”.

W gronie szkół, które znalazły się na liście podmiotów zakwalifikowanych do programu, są 4 szkoły z trenu gminy Zarzecze. Są to szkoły podstawowe w Żurawiczkach, Maćkówce, Zarzeczu oraz Siennowie. Wszystkie uzyskały maksymalny poziom dofinansowania – po 14 tys. zł[paywall], co razem daje kwotę 56 tys. zł. Gmina Zarzecze ma dołożyć kolejne 20 procent i w sumie na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych przeznaczy 70 tys. Za te pieniądze szkoły uzyskają tablice interaktywne, projektory, głośniki lub interaktywne monitory dotykowe, co niewątpliwie uatrakcyjni proces dydaktyczny w tych placówkach. Program „Aktywna tablica”, w którego ramach szkoły uzyskają dofinansowanie, prowadzony jest od 2017 roku. Rząd na jego realizację przeznaczył 224 mln zł, a rok 2019 ma być ostatnim rokiem jego funkcjonowania. Przez trzy lata jego działania nowoczesne pomoce dydaktyczne ma otrzymać 15 tys. 580 szkół w Polsce i za granicą.
pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama