Łącznie 56 tys. zł udało się pozyskać gminie Zarzecze na wyposażenie szkół na swoim terenie, w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”.
W gronie szkół, które znalazły się na liście podmiotów zakwalifikowanych do programu, są 4 szkoły z trenu gminy Zarzecze. Są to szkoły podstawowe w Żurawiczkach, Maćkówce, Zarzeczu oraz Siennowie. Wszystkie uzyskały maksymalny poziom dofinansowania – po 14 tys. zł[paywall], co razem daje kwotę 56 tys. zł. Gmina Zarzecze ma dołożyć kolejne 20 procent i w sumie na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych przeznaczy 70 tys. Za te pieniądze szkoły uzyskają tablice interaktywne, projektory, głośniki lub interaktywne monitory dotykowe, co niewątpliwie uatrakcyjni proces dydaktyczny w tych placówkach. Program „Aktywna tablica”, w którego ramach szkoły uzyskają dofinansowanie, prowadzony jest od 2017 roku. Rząd na jego realizację przeznaczył 224 mln zł, a rok 2019 ma być ostatnim rokiem jego funkcjonowania. Przez trzy lata jego działania nowoczesne pomoce dydaktyczne ma otrzymać 15 tys. 580 szkół w Polsce i za granicą.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze