Reklama

Czy mieszkańcy będą mogli załatwić wiele spraw przy pomocy jednej karty?

Planowane przez samorząd wdrożenie tzw. Jarosławskiej Karty Miejskiej ma sprawić, że życie przeciętnego jaroslawianina stanie się łatwiejsze. Jarosław, podążając za przykładem większych od siebie ośrodków miejskich, aspiruje do bycia miastem najbardziej smart. Pieniądze na pozytywne zmiany popłyną z Funduszy Norweskich.

W idee programu „Rozwój lokalny”, realizowanego z Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, doskonale wpisuje się jarosławski projekt „JarosLove – z miłości do ludzi”, co wybrzmiało z ust wiceminister Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak podczas niedawnej konferencji w jarosławskim ratuszu, podczas której burmistrz Waldemar Paluch parafował wraz z nią aneks do umowy zwiększający kwotę dofinansowania dla wspomnianego zadania.
Dodatkowa kwota, czyli nieco ponad 1 mln 355 tys. zł, jaka w ostatnich dniach za sprawą podpisanego przez obie strony aneksu wpłynęła do miejskiego budżetu, została przeznaczona na dofinansowanie zrealizowanej już windy dla osób z niepełnosprawnościami w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu oraz na zakup niskoemisyjnego autobusu. Oba te zadania mieszczą się w grupie tych, na jakie program „Rozwój lokalny” przewiduje wsparcie.

Jak przekazano podczas konferencji, oprócz dwóch wspomnianych przedsięwzięć w ramach projektu „JarosLove – z miłości do ludzi”, są albo lada chwila będą realizowane jeszcze inne. To budowa Centrum Przesiadkowego czy utworzenie Informatycznego Centrum Zarządzania Miastem i Punktu Pozyskiwania i Obsługi Inwestora. Te dwa ostatnie mają zostać ulokowane w dawnym budynku administracyjnym MZK przy ulicy Zamkowej, o czym niedawno informowaliśmy.

Reklama

Miasto w pigułce

Planowanym i jednocześnie kluczowym zadaniem będzie wdrożenie w mieście tzw. Jarosławskiej Karty Miejskiej. Ma ona pozwolić nie tylko na załatwianie szeregu spraw urzędowych, ale też ułatwić codzienne korzystanie z miejskiej infrastruktury. Jak zapewniają urzędnicy, ma być to...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 45% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama