Jednym z tematów ostatniej, 24. sesji Rady Miasta Radymna (31 marca) była istotna dla mieszkańców kwestia regulaminu dla „Kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowy ZEK Radymno”. Jednym z jego punktów był ten mówiący o tym, że wejście na jego teren będzie w czasie funkcjonowania kąpieliska odpłatne, a stawkę co roku ustali rada miasta. Nie wszyscy radni byli jednak przekonani o tym, czy mieszkańcy za wstęp powinni rzeczywiście płacić.
Kwestię tę podniosła w imieniu Klubu Radnych PiS jego przewodnicząca Justyna Żelak. Poinformowała jednocześnie, że zaopiniował on negatywnie projekt uchwały dotyczący regulaminu kompleksu ZEK.
– Mieszkańcy powinni mieć możliwość korzystania z zasobów miejskich za darmo – podkreśliła.
Radny Janusz Sobejko dopytywał natomiast, czy podjęcie uchwały w zaproponowanym kształcie ostatecznie przesądzi o tym, że rada nie będzie mogła wycofać się z kwestii odpłatności lub zastosować preferencji dla mieszkańców, na przykład częściowej odpłatności. – Mieszkańcy płacą podatki, a część dzieci być może będzie chciała korzystać z placu zabaw – zauważył. Zabierając głos w dyskusji przewodniczący rady A. Pacek podkreślił z kolei, że rada jest w pewnym sensie strażnikiem budżetu, a co do podatków, w tym względzie zawsze bierze pod uwagę kwestię mieszkańców. W ostatecznym głosowaniu w sprawie określenia granic obiektu rekreacyjno-wypoczynkowego ZEK, nadania mu nazwy oraz przyjęcia regulaminu radni nie byli jednomyślni...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 60% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze