Tak burzliwej, emocjonującej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu jak ta, która odbyła się 20 maja br., nie było od początku kadencji. W rolach głównych wystąpili Daniel Dryniak (Prawo i Sprawiedliwość), Marcin Kowalski (Kukiz’15) oraz prezydent miasta Wojciech Bakun (Kukiz’15).
Tematów zaproponowanych na tę sesję było kilkanaście. Całość zdeterminował jednak punkt pod nazwą „wystąpienia radnych”. Daniel Dryniak był dobrze przygotowany. Emanował spokojem. Nie dał się ponieść emocjom. I punktował... Prezydenta miasta Wojciecha Bakuna[paywall].
– Po ponad pół roku pełnienia przez pana władzy jestem rozczarowany i zawiedziony. Po zdecydowanej wygranej i zapowiedziach pomysłów na miasto liczyłem na wprowadzenie gotowych rozwiązań wielu bolączek. Liczyłem na zdolności pana prezydenta zjednania wszystkich na rzecz dobra wspólnego, którym jest nasze miasto. Rzeczywistość okazała się inna. To, co można zaobserwować, to obsadzanie przewodniczących wszystkich komisji swoimi ludźmi, podział łupów w postaci kolejnych stanowisk dla swoich. Nie prowadzi pan miasta ponad podziałami. Proszę mi powiedzieć, ile razy spotkał się pan z panem marszałkiem Sejmu, marszałkiem województwa, ile razy był pan w ministerstwach, o których tak sprawnie wyrażał się pan jako poseł i o czym mówił pan w kampanii wyborczej? Na razie widzę na profilach społecznościowych, które tak pan pieczołowicie uzupełnia, że zbiera pan śmieci. Oczywiście, to ważna sprawa. Też to popieram. W wyborach samorządowych wspierał się pan na dokonaniach prezydenta Ferenca z Rzeszowa. Ja tam nie widziałem, aby on zbierał śmieci, ale widuję, jak często bywa u marszałków czy w ministerstwach – powiedział D. Dryniak.
Przypomniał w swoim wystąpieniu, że W. Bakun jest prezydentem wszystkich mieszkańców. Nie tych, którzy na niego głosowali.
–Trudno współpracować z tymi, z którymi się nie rozmawia albo rozmowy pozoruje. Działania ludzi z nieformalnej koalicji wszyscy widzą. Takiej atmosfery panującej w radzie, jak teraz, nie było bardzo dawno. Wzajemne szczucie, szukanie haków na kolejnych radnych nie prowadzi do niczego dobrego. Szkoda tego czasu, panie prezydencie. Póki co, realizuje pan głównie projekty, które przygotowali ci źli, wasi poprzednicy. Gdzie pana pomysły, gdzie pana inwestorzy, o których tak pan mówił? Liczyłem również na koalicjanta, czyli Platformę Obywatelską. Mówili w poprzedniej kadencji o magicznych inwestorach. Gdzie oni są? Zgadzam się ze słowami radnego Zapotockiego, że wypadałoby się wreszcie ruszyć za pieniędzmi, a nie tylko obserwować internet i upajać się lajkami. Z tego inwestycji i dobrobytu w mieście nie będzie. Życie w wirtualnym świecie pana i życie mieszkańców to w rzeczywistości dwie różne sprawy – kontynuował.
– Nie wiem, czy tylko ja odnoszę takie wrażenie, ale obserwuję bałagan organizacyjny w urzędzie, atmosferę zastraszania, donoszenia na siebie urzędników. Pan, panie Marcinie (radny Marcin Kowalski – przyp. aut.) dyskutuje, ale nie wiem, ile w tym prawdy, że jest pan w roli kadrowego i pilota sterującego panem prezydentem. Na stronie internetowej urzędu miejskiego wciąż widnieje dwóch zastępców prezydenta. Może pan potrzebuje drugiego? – pytał retorycznie.
– Kolejną sprawą są odwołania i wymiany prezesów w spółkach miejskich. Przy tej okazji pytam pana, panie prezydencie, czy nowa pani dyrektor POSiR-u, prowadząc prywatny biznes, będąca członkinią sztabu wyborczego Kukiz’15 w wyborach, nie jest w pewnym sensie konkurencją dla POSiR-u? Czy nie stoi to w sprzeczności z interesem miasta? – pytał.
Żenujący poziom – tak ową dyskusję skonkludował prezydent miasta Wojciech Bakun.
– Przez trzy lata, kiedy byłem posłem, tacy politycy jak radny Dryniak milczeli na komisjach, zaś robili hucpę polityczną na sali obrad. Co znaczy, panie radny, podział łupów? Proszę mi powiedzieć, jak to było za poprzednich rządów? Proszę pokazać te łupy, które wzięliśmy, poza oczywistym obsadzeniem stanowisk w radzie czy komisjach, które pozwalają nam rzetelnie realizować cele. Przez pół roku nie obsadziliśmy ani jednego stanowiska bez konkursu – stwierdził.
– Zauważył pan, że mamy na stronie urzędu dwóch wiceprezydentów. Nie. Mamy jednego wiceprezydenta. W BIP-ie, w systemie organizacyjnym, rzeczywiście jest dwóch. Z czego to wynika, panie radny? Mam powiedzieć, z czego wynika drugi wiceprezydent, który wisiał nam na etacie przez pół roku? To pana wiceprezydent, z PiS-u, wisiał nam na chorobowym parę miesięcy. Pobierał jeszcze pensję przez parę miesięcy. Do kwietnia. Pan Janusz Hamryszczak, którego musieliśmy utrzymywać przez pół roku! I pracował oczywiście gdzie indziej – dodał.
O to, czy były zastępca prezydenta Przemyśla J. Hamryszczak był utrzymywany przez magistrat, zapytaliśmy samego zainteresowanego.
– To jedno wielkie kłamstwo. Śledziłem tę sesję. Mam żal do prezydenta Bakuna, że wymienia mnie z imienia i nazwiska, kiedy obecnie nie jestem osobą publiczną. Wycofałem się z życia politycznego, uszanowałem wybór mieszkańców. Nieprawdą jest, że przez parę miesięcy byłem na chorobowym i pobierałem za to pieniądze! Pobierałem, kiedy byłem na trzymiesięcznym wypowiedzeniu. Potem, owszem, zachorowałem. Byłem chory przez tydzień. Na przełomie roku. Od 22 listopada do 27 grudnia ubiegłego roku przebywałem na bezpłatnym urlopie, aby nie przeszkadzać nowemu prezydentowi – wyliczył J. Hamryszczak.
– Poważnie zastanawiam się, czy nie oddam sprawy na drogę sądową. Nie można pleść takich bzdur, nie mając na to dowodów. Tak, pracowałem gdzie indziej, ale miałem na to zgodę zwierzchnika. To nie była żadna tajemnica. Obserwuję, co się dzieje w Przemyślu i szkoda mi tego miasta – podsumował J. Hamryszczak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kim jest Kowalski pacjentem co faja handlowal nie wiem czasem czy nie mial kiedys , spraw w sadzie zwykly leszczyna spod granicy krecil jak wiekoszsoc a teraz glupa rznie pan radny
DUPA DUPA DUPA! ODDAĆ PRZMYŚL UKRAINIE!
A miało być tak pięknie i wspaniale za rządów króla Bakuna...a tu lipa
Nie minął jeszcze rok od wyborów a Bakuna już chcecie rozliczać??? A co z poprzednim prezydentem i jego zastępca panem h???? Za nich się lepiej weźcie. Bakun może nie jest cudotwórca ale do końca kadencji jeszcze mu trochę zostało i nn a pewno ten czas wykorzysta pl wystarczy trochę poczekać i czasem pomoc a nie tylko szczekać!!! A jakie pomysły na pan radny Dryniak??? Bo nie napisaliście?! Aha nie ma...
proponuję posłuchać a potem ferować wyroki https://www.youtube.com/watch?v=i-e8pyfOzBM&feature=youtu.be&fbclid=IwAR019iSQ3zhxGkfP5Jd07Z3UEvSJ3Ap2Gf8fehd0VWcchePBY_leO14aJx4
Moim zdaniem czekają NAS przedterminowe wybory,taki marazm długo trwac nie może
Wszędzie szukają pieniędzy a w PGK co jakiś czas ludzi zwalniają bo ponoć nie ma pieniędzy a skąd mają brać zwolnieni ludzie z dnia na dzień pieniądze coś trzeba z tym zrobić zwalniają roboczych a na stołkach siedzą i się śmieją
Oj, odgryza się PiS z Regią jak szczeniak na kości...Czyżby im się dupska paliły za rządów Bakuna? Jeszcze dobrze stanowiska nie objął a już powstała strona Obywatelska Kontrola Władz Przemyśla, która najchętniej rozliczała by za swoje błędy....
Dryniak to do OSP a nie do rady miasta.
Hamryszczak to może sobie pozywać ale w Stalowej Woli już synka zabrał ze sobą teraz niech zabiera resztę. Przepraszam za wujka który poszedł po paru piwach na ryby w zimie i musiał go ratować strażak Sam dryniak przepraszam
Próba sił na sesji Rady Miejskiej czyli pyskówka po przemysku.Czekali aż pół roku przebierając krótkimi nóżkami w wielkim napięciu by się odgryźć za sponiewieranie w wyborach.W roli swawolnika radny Dryniak najbardziej opanowany recenzent postępowania Prezydenta,śledzący jego każdy krok skrzętnie notując co i jak robi.Ale jakie kupki robi Pan Prezydent niestety ale nie został poinformowany.Już są zwarci i gotowi by siac nienawiść,podjudzać i stosowac inne praktyki sprawdzone w tym środowisku.Co mozna zrobic za pół roku gdy dostaje sie ruinę finansowa z olbrzymi długami praktycznie do spłacenia od zaraz.Można jedynie zbankrutowac i to szybko gdzie bardzo pomocni w tym są władze regionialne jak tez "pomoc " z centrali.Zwalnianie nieudaczników z grona znajomych króliczka też nie jest akceptowana.Odchudzenie administracji samorządowej miasta konieczne na poziomie co trzeci do zwolnienia tez budzi sprzeciw.Zostaje tylko pytanie.Albo miasto bedzie żyło przy drastycznych cięciach albo życ beda znajomi króliczka.A odnośnie inwestorów.W naszym mieście nie było i nie bedzie żadnych inwestorow ani teraz ani w przyszłosci.Życie musimy sobie zorganizowac sami nie licząc na żadną pomoc z zewnątrza a takze zorganizowanym sabotazu działajacym w naszym mieście dla których dewizą jest "im gorzej dla miasta tym lepiej dla nas"Przykre jest,ze nawet w Radzie miasta tacy znaleźli sobie miejsce gdzie szafować chca podłoscia i nienawiścia
Marazm trwał przez 16 lat... Czy ktoś rozlicza?
Pis.juz.bylo razem. Z bylym.prezydentem.i wiadomo co. Zrobilo. Zdemolowalo miasto
Krótko i na temat , radny Dryniak ma rację że należy ruszyć z kopyta i nie czekać na mannę bo powtarzam jako przemyski obserwator już emeryt jak mantrę , Przemyśl nic nie dostanie , żadnych większych pieniędzy. Po pierwsze narazili się Wielkiemu Marszałkowi Koronnemu Markowi Tadeuszowi wycinając pisiorów od wpływu na rządzenie mieściną w jego mateczniku , a on Marszałek i jego prezes tej zniewagi nie zniesie , zemsta finansowa będzie sroga . Po drugie Polska jako członek Unii dostanie na następne lata 3 X mniej kasy unijnej niż w latach poprzednich jako karę za rządy Kaczora a więc niszczenie prawa i sądów , Puszczy Białowieskiej , Stadnin Koni itp skandalicznych działań . Co do pana Dryniaka , dzięki jego pracy w radzie i inicjatywie powstał na ulicy Bohaterów Getta w Przemyślu oczywiście Wielopokoleniowy Park Wypoczynkowy z siłownia na wolnym powietrzu i co najważniejsze Skatepark jedyny w Przemyślu gdzie mlodzi mogą się wyzywać do woli . Pytam gdzie do tej pory był ten skatepatk , a więc nigdzie , gdyby nie pan Daniel byłoby w przaemyslu wielkie gówno , nawet tego udanego przedsięwzięcia. Kto nie wie zapraszam ul. Bohaterów Getta naprzeciwko ulicy Marii Konopnickiej. A wszystko za ponad 600, 000 złotych , radny Dryniak nie mówił tylko zrobił , nie obiecywał a załatwił od projektu do wykonania ostatniego czyli drugiego etapu budowy. O wielu innych drobniejszych inwestycjach jak lepsze , dodatkowe oświetlenie chodnika na Wybrzeżu Wilsona i kilku innych nie wspomnę. Naprawdę kto jak kto ale radny z Osiedla Kopernik Dryniak oprócz tego że jest zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnych w Rzeszowie i związanych z tym licznych obowiązków załatwił ogromne inwestycje dla przemyskich strażaków , kilka specjalistycznych nowoczesnych wozów bojowych oraz wiele milionowych inwestycji dla samej straży w Przemyślu. Kto nie wierzy wybrać się na wycieczkę do siedziby Straży Pożarnej Plac. Św, Floriana. Tyle w skrócie , wiem o byłem tego świadkiem.
A w oddali ciągle unosi się kwik odrąbanych PISoBOLSZEWIKÓW od miejskiego koryta he he.
Krótko i na temat , radny Dryniak ma rację że należy ruszyć z kopyta i nie czekać na mannę bo powtarzam jako przemyski obserwator już emeryt jak mantrę , Przemyśl nic nie dostanie , żadnych większych pieniędzy. Po pierwsze narazili się Wielkiemu Marszałkowi Koronnemu Markowi Tadeuszowi wycinając pisiorów od wpływu na rządzenie mieściną w jego mateczniku , a on Marszałek i jego prezes tej zniewagi nie zniesie , zemsta finansowa będzie sroga . Po drugie Polska jako członek Unii dostanie na następne lata 3 X mniej kasy unijnej niż w latach poprzednich jako karę za rządy Kaczora a więc niszczenie prawa i sądów , Puszczy Białowieskiej , Stadnin Koni itp. skandalicznych działań . Co do pana Dryniaka , dzięki jego pracy w radzie i inicjatywie powstał na ulicy Bohaterów Getta w Przemyślu oczywiście Wielopokoleniowy Park Wypoczynkowy z siłownia na wolnym powietrzu i co najważniejsze Skatepark jedyny w Przemyślu gdzie głównie młodzi mogą się wyżywać do woli . Pytam gdzie do tej pory był ten skatepark , a więc nigdzie , gdyby nie pan Daniel byłoby w Przemyślu wielkie gówno , nawet tego udanego przedsięwzięcia. Kto nie wie zapraszam ul. Bohaterów Getta naprzeciwko ulicy Marii Konopnickiej. A wszystko za ponad 600, 000 złotych , radny Dryniak nie mówił tylko zrobił , nie obiecywał a załatwił od projektu do wykonania ostatniego czyli drugiego etapu budowy. O wielu innych drobniejszych inwestycjach jak lepsze , dodatkowe oświetlenie chodnika na Wybrzeżu Wilsona i kilku innych nie wspomnę. Naprawdę kto jak kto ale radny z Osiedla Kopernik Dryniak oprócz tego że jest zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnych w Rzeszowie i związanych z tym licznych obowiązków załatwił ogromne inwestycje dla przemyskich strażaków , kilka specjalistycznych nowoczesnych wozów bojowych oraz wiele milionowych inwestycji dla samej straży w Przemyślu. Kto nie wierzy wybrać się na wycieczkę do siedziby Straży Pożarnej Plac. Św. Floriana. Tyle w skrócie , wiem , mówię , byłem tego świadkiem.
Nie mozna popelnic bledow, ktore popelniono za pierwszej kadencji Chomy. Jezeli nie ma sie wizji odwrocenia negatywnej koniunktury, nie ma pomyslow (bo kompetencji, wiedzy, wyksztalcenia i doswiadczenia to raczej na pewno sie nie ma), to nalezy go "odpalic" ze stanowiska, a dac szanse komus innemu, najlepiej niezaleznemu technokracie. Pytanie jeszcze na ile los Przemysla zostal przypieczetowany po reformie administracyjnej, na mocy ktorej Rzeszow stal sie stolica wojewodztwaChoma nie powienien byl byc wybrany Prezydentem na swoja druga kadencje, Bakun nawet na jedna kadencje nie zaslugiwal. Jego wybor na prezydenta, to byla naiwna chec dokonania radykalnej zmiany porzadkow w tym miescie ze strony mieszkancow.Popatrzcie sie na miasto, ile bezdomnych i biedoty kreci sie wokol naszego pieknego dworca, dawno tylu nie widzialem. Przemyskie duze firmy nie nadazaja z podwyzkami w slad za rzekomym wzrostem plac w skali kraju, ktory co rusz jest oglaszany w mass mediach, a bedzie jeszcze gorzej bo inflacja szaleje. Nowych miejsc pracy praktycznie nie ma, bo albo zwalniaja, albo nie podnoszac zarobkow, zmuszaja do opuszczania firm, w ich miejsce zatrudniajac desperatow za minimalna
Hm , tak można dywagować , biadolić i przerzucać winę na poprzedników w nieskończoność. Przecież pana , prezydencie Bakun , Kowalskiego i pozostałych radnych wybrano w jakimś celu , ten cel to zmiany na lepsze. A jeśli zmiana miała być tylko w formie zamienił stryjek siekierkę na kijek to w Przemyślu będzie nadal bieda , nędza a często jak na tym zielonym niby rynku , tych bazarach i całej sportowej po prostu syf nieprawdopodobny , jak a może gorzej niż w cygańskich chutorach w Rumunii , Bułgarii , czy u islamskich braci np. w Afganistanie. I proszę nie biadolić że nic nie można , przecież jesteście dorośli , wiedzieliście co przejmujecie w spuściźnie po Chomie , sygnalizowałem to od lat jako "przem" , czy "przemyski obserwator" widząc i wiedzą że sprawy w Przemyślu idą w złym , tragicznie złym kierunku a ówczesna " wadza" ani be , ani me , buta , zadufanie , polityczny i gospodarczy narcyzm że my , czyli ja Choma wiem najlepiej co robimy , a nie robili niemal nic , 16 lat zmarnowanych na niewielkie stosunkowo inwestycyjki lub 2 większe jak te drogi obwodowe Ale ile lat można się tym chwalić , przecież inne miasta i miasteczka nawet naszego marnego i zmarginalizowanego regionu również wybudowały i budują nadal o wiele większe i dłuższe obwodnice wraz z innymi ważnymi dla mieszkańców inwestycjami. No cóż za to był nieustanny pijar , bajerowanie suwerena że coś się robi , buduje , sprowadza , ważne inwestycje , jakieś kolejne pomniczki i tabliczki pamiątkowe , zwykłe ble , ble i tak czas mile płynął , sennie , jak nasz prastary modry San. I mamy to co mamy , obdarte z rynków całe połacie mieściny zwanej miastem wolnym i królewskim – to zawsze podkreślał Choma , krzywe i obesrane chodniki te poza ścisłym centrum , puste nie tylko dziesiątki a może już setki mieszkań czy dawnych lokali handlowo - usługowych , ba całe kamienice jak np. w ostatnim okresie pustych kilka kamienic w raz z lokalami handlowymi Pl . Konstytucji 3-go Maja (m. innymi kamienica M. Tomaszewskiej popadająca w totalna ruinę. Pytam co z dawną Wyższą Szkołą zwaną Administracji i Zarządzania mieszcząca się w okazałym budynku dawnego kina Bałtyk ( przed II wojną wybudowany jako Dom Robotniczy) już popadający w ruinę. Nie pamiętam by ktokolwiek z ówczesnej "wadzy" bronił tej szkoły jedynej poważniejszej wyższej uczelni w Przemyślu którą bez większych oporów czy obrony przeniesiono do Rzeszowa. Przecież pomimo "posiadania" swojego Marszałka Wielkiego Koronnego w naszym sejmie nie potrafiono sprowadzić do naszej królewskiej mieściny ani jednego poważniejszego zewnętrznego , ba nawet marnego , inwestora by zwiększyć dochody „wydojonej” mieściny z podatków czy sponsoringu sportowego , który podobnie jak cały Przemyśl jest w totalnej ruinie. Pytam po jaka cholerę ta buda-wiata na stoku narciarskim ( nikt tego nie wykupi , nie zainwestuje) przecież ten zjazd przynosi od lat nieustanne straty , coroczne niemałe dopłaty z kasy miejskiej , głównie z podatków mieszkańców. Doprawdy nas suwerena nie interesują zawiłości w finansowaniu samorządów , dotacje czy fundusze celowe , przecież Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc niemal 80-letni również zarządzał prze IV kadencje i nadal zarządza miastem niemal 200 tysięcznym i nie biadoli na biedę czy niemoc , że nie ma pieniędzy że nic nie można , pokazał przez 16 lat i obecnie jeśli pozwoli zdrowie , że można działać i to zrobił i nadal robi. Ale On, Prezydent Rzeszowa nie siedział w biurze dłubiąc w nosie przy laptopie , i nie fantazjował że pieniądze same spłyną wielkim strumieniem , a co robił , cale lata jeździł , poruszał „niebo i ziemię „ głównie w ministerstwach i wyjeździł przy pomocy operatywnych posłów piękny , odnowiony , bogaty i kwitnący Rzeszów i jak stwierdził na jednej z sesji przemyskiej rady- bezrady jeden z ważnych radnych PIS poprzedniej kadencji Strzałkowski " Rzeszów - metropolia , Przemyśl- wioska. Tak , zgoda, należy przyklasnąć , tylko że ten pan radny do końca swoich kadencji nadal głosował zgodnie z partyjną dyscypliną za przemyska wioską, zadupiem. A teraz wrócę do sedna sprawy czyli sportu. W wolnym i królewskim mieście Przemyślu nigdy nie było sportu na krajowym przynajmniej poziomie za wyjątkiem epizodu z koszykówką w Polonii która w latach 90-tych ub. wieku przez kilka lat utrzymywała się w krajowej czołówce do czasu upadku przemyskiego bazaru jako głównego sponsora i skarbnika , tym samym wyjazdy czarnoskórych graczy i co ważne , może najważniejsze całkowitej likwidacji sekcji koszykówki w Polonii tak zasłużonej dla miasta i klubu , pamiętam niewielki szok jaki przeżyłem z tego powodu , koszykówka to było moje życie i przeżycia przynajmniej od lat 60-tych ubiegłego wieku nawet ta III i II ligowa. No tak , były jeszcze epizody z I ligową sekcją podnoszenia ciężarów to Polonia i II krotny epizod awansu Czuwaju do ekstraklasy w szczypiorniaka ponadto I ligowy brydż sportowy w Polonii. A co było , wspaniale czasy sportu amatorskiego . Setki młodych ludzi trenowało i występowało w 3 wielosekcyjnych klubach tj. Polonia , Czuwaj i Polna , z niezłymi często wynikami na szczeblu wojewódzkim i krajowym w kategoriach młodzików czasem juniorów. Nie wymienię z wiadomych względów wszystkich, lecz na uwagę zasługują lekkoatleci Czuwaju np. Grażyna Misiak - Porębska , czy Zbigniew Porębski , Michał Rabski , Zygmunt Ziober – to biegi przełajowe. Pływanie młodzików - Ewa Pasternak , Ryszard Tabisz brani pod uwagę jako " nadzieje olimpijskie " mimo iż w Przemyślu nie było basenu wyczynowego , jedynie 3 torowe "koryto wodne" w łaźni miejskiej na ul. Lelewela (obecnie Archiwum Państwowe). Nadmienię że w Przemyślu oprócz wielu sekcji piłki nożnej , koszykówki , siatkówki męskiej i kobiecej , podnoszenia ciężarów Polonia I liga państwowa , piłki ręcznej , zapasów (Żurawianka) , judo , tenisa ziemnego i stołowego (Nurt Przemyśl) , pływackiej , były takie sekcje jak : sporty zimowe , np. biathlon (Polna) , hokej (Czuwaj), brydż sportowy (Polonia), sekcja kolarska Polna) Wszystkie kluby posiadały zaplecze juniorskie , w przypadku piłki nożnej - trampkarze. Dobrze to pamiętam chodziłem na te mecze , kopałem w piłkę nożną w juniorach w Polonii , do dzisiaj mam to przed oczami mimo emerytalnego już niestety wieku , zaś" derby Przemyśla" w piłkę nożną czy koszykówkę pomiędzy Polonią i Czuwajem urastały do rangi wydarzeń roku. Czyż nie prawda drogi Leszku , to pod adresem obecnego prezesa za Polonii Elińskiego z którym kopałem czasem piłkę w drugiej drużynie Polonii. Ale te czasy już nie wrócą jak nie wrócą ci ludzie z tamtych lat , działacze sportowi , bezinteresowni , przywiązani do klubów , barw klubowych , porządkowi , trenowano o rozgrywano mecze dla przyjemności , dla zabicia czasu bez telewizorów i komputerów a nie dla pieniędzy , inne czasy inni ludzi inne obyczaje , jak z innego świata. O tempora o more, chciałoby się zawołać. I tu do młodego Prezydenta apel , Panie Bakun , radny , panie Kowalski - Polonia płacze bez koszykówki , może reaktywować sekcję w Polonii przynajmniej zacząć od juniorów aby oderwać młode , często kalekie fizycznie pokolenie od telewizji i komputerów, co pan na to ?. Zachęcam pana do działania bo samym biadoleniem że nie ma na nic pieniędzy , że coś tam będziemy robić na tym niby zielonym rynku nie może wstrzymać innych działań do których pan i pana ekipa się zobowiązała przed wyborami , że może być inaczej . będzie inaczej , my to zmienimy . I dalej słyszeliśmy, mam to w uszach , Wojtek , Wojtek , Wojtek, czyli Wojtek zwycięży i zwyciężył oby nie było to zwycięstwo pozorne znane z historii starożytności jako" pyrrusowe". Niestety tematu powyższego nie da się spłaszczyć , zmniejszyć , można ograniczyć , więc pytam zwycięzców którzy wiedzieli dobrze jaki jest stan Przemyśla miasta królewskiego i wolnego (to nieustannie Choma) kiedy porządna hala sportowa , przypominam że duża sala z dostawianym krzesełkami na Mickiewicza to zwykłe pozoranctwo w XXI już wieku , sala ta to przedwojenna ujeżdżalnia koni wojskowych , kilkakrotnie przebudowywana za czasów "złej , niedobrej komuny" , pół wieku temu świetna obecnie komicznie nieprzydatna do organizacji jakichkolwiek poważniejszych wydarzeń sportowych . Przypominam że hale sportowe , powtarzam hale mają takie potężne miasta czasem wioski i mieściny , jak Bircza , Żurawica , od niedawna Huwniki , o Jarosławiu , Przeworsku , Łańcucie czy Rzeszowie raczej wstyd wspominać , prawdziwy wstyd dla jeszcze ok. 60 tysięcznego ponoć Przemyśla. Basen , no cóż posiada Jarosław , Przeworsk , Rzeszów a w Przemyślu zawsze biednym ponad 30 letnia namiastka niby basenu , raczej dla przedszkolaków i to w beznadziejnym jak czytałem ostatnio po waszej lustracji stanie technicznym. Pytam jak chcecie wychować olimpijczyka trenującego w takich warunkach. Lodowisko , sezonowe , stare , brzydkie poprawiane i naprawiane wielokrotnie , nie spełniające wymogów prawdziwego lodowiska.W obecnych czasach np. w pobliskiej Słowacji nie bogatszej od naszego kraju w miastach wielkości Przemyśla jest po kilka całorocznych, krytych lodowisk . Po prostu załatanie dziury z braku "laku". Jak wychować mistrzów łyżew , hokeja kiedy lodowisko czynne jest kilka tygodni w roku. To tylko przykłady co jest nie dzisiaj ale od co najmniej od 16 lat , nic nie czyniono i nie uczyniono by to zmieniać i zmienić. Samo stawianie na badmintona, budowanie salek przy szkołach nic nie załatwia i nie załatwi , zwykły pijar , przecież ta dyscyplina jest dyscypliną sportu raczej plażową , nie masową co widać było ostatnio w jesieni w sali przy Mickiewicza na młodzieżowych zawodach w badmintonie , same puste krzesełka. Jak widać suweren chce dobrego , emocjonującego meczu a nie zabawy w odbijaniu lotek. Nadmienia w tym miejscu że w całym województwie od lat jedynie Przemyśl nie był w stanie wydzielić nad Sanem miejsca na tzw .plażę , bo jak zwykle stara śpiewka , nie ma pieniędzy na zatrudnienie ratownika. Czyli tak gorące , upalne lato , zwykłego basenu otwartego nie , namiastki plaży nad Sanem nie i nagle stoliczek się nakrył i będzie zespół basenów , ze sztuczną rzeką itp. podobne wizje wielomilionowe ponoć inwestycje nierealne , czyjeś fantazje, bzdury, może ktoś uwierzy . Pytam ile miasto czyli nas wszystkich kosztowało opracowanie dokumentacji z tym związanej , ponoć dużo pytam , czy będzie realizacja , kiedy , skąd pieniądze , ogromne pieniądze. Program rewitalizacji miasta Przemyśla na lata 2016-2023 , a co w programie , ? wszystko wszystkim , damy , zrobimy , poprawimy , zmienimy cały Przemyśl. I dobrze , pytam kiedy już ROK PAŃSKI 2019 . Pytam jako wyborca i podatnik , za jakie pieniądze ,źródła finansowania , i co ważne ile nas podatników , miasto kosztowało opracowanie tego ogromnego i niezwykle obszernego programu przez Spółkę z o.o z Poznania, Myślę panie Bakun że doczekam (y) jako suweren odpowiedzi na to pytanie. Pytam dalej , czy wielka komisja d/s przemyskiego sportu nie czuje jaki poziom sportowy reprezentuje nasza mieścina , jedno lub dwu sekcyjne 2 kluby z piłką nożną poniżej poziomu dawnych Ludowych Zespołów Sportowych (LZS ) jakieś 4 i 5 ligi , koszykówka , szkoda pisać , piłka ręczna- marna oglądalność pomimo I ligi i Chomy rodzynek badminton , ręce opadają. Pytam co my dawni kibice klubów o których w największym skrócie napisałem powyżej mamy oglądać w soboty czy niedziele , nawet przy dobrych chęciach przyjścia do tej sali sportowej przy Mickiewicza ? , Stadiony , Polonia , boisko stare brzydkie , o tych rusztowaniach co niby trybuna główna się zowie można pisać historię . Przecież ta metalowa konstrukcja " przywędrowała "do Przemyśla w 1975/76 roku z Mielca , jako zdemontowana trybuna starego stadionu Stali . Nadmieniam że od czasu tego w Mielcu wybudowano dwa nowe piękne Stadiony , zaś w Przemyślu stara niemal 50 letnia konstrukcja metalowa , niezbyt bezpieczna , służy jako trybuna do dzisiaj . Pytam czy nie wstyd , co na to Inspekcja Pracy?. O drugiej "trybunie " po przeciwległej stronie szkoda pisać , szkoda czasu, ruina . Ale co od byka żądać mlika przecież nie potrafią , bo zawsze brak kasy pomalować bramy wejściowej z napisem POLONIA. Ale oczywiście zdziwienie , to niemożliwe , atak na "wadzę " byłą i obecną co ten suweren chce , co wymaga przecież Polonia czy Czuwaj rozgrywają mecze i czasem wygrywają w Grochowcach , Huwnikach , Kosienicach , Pikulicach , Wyszatycach , Nechrybce , Ujkowicach, Kosienicach czy Trójczycach panie Prezydencie , wyjazd do Dubiecka to przecież wielka sprawa , Polonia , dumna Barcelona , Czuwaj - harcerzyki. No cóż można i tak , a mnie wstyd kiedy pamiętam jak do Przemyśla w latach 60-70 ub. w na towarzyskie spotkania przyjeżdżały pierwszoligowe drużyny ze Słowacji (Koszyce) , z Budapesztu (Vasas), ze Lwowa (Karpaty), ponadto nasze I ligowe : Stal Rzeszów , Stal Mielec , Polonia Bytom , Wisła Kraków , Te mecze oglądałem więc zaświadczam .Tak można dywagować , biadolić i przerzucać winę na poprzedników w nieskończoność. Przecież pana , prezydencie Bakun , Świeży , Kowalski, Leszczyński i pozostałych radnych wybrano w jakimś celu , ten cel to zmiany na lepsze a nie tylko spłacanie długów po poprzednikach podobno ponad 150 milionów zł , prawda czy blef ?. A jeśli zmiana miała być tylko w formie zamienił stryjek siekierkę na kijek to w Przemyślu będzie nadal bieda , nędza a często jak na tym zielonym niby rynku , tych bazarach i całej Sportowej bez sportu po prostu syf nieprawdopodobny , jak a może gorzej niż w cygańskich hutorach w Rumunii czy u islamskich braci np. w Afganistanie. I proszę nie biadolić że nic nie można , przecież jesteście dorosli , wiedzieliscie co przejmujecie w spuściźnie po Chomie , sygnalizowałem to od lat jako "przem" , czy "przemyski obserwator" widząc i wiedzą że sprawy w Przemyslu idą z zlym , tragicznie złym kierunku a ówczesna " wadza" ani be , ani be , buta , zadufanie , polityczny i gospodarczy narcyzm że my czyli ja Choma wiem najlepiej co robimy , a nie robili niemal nic , 16 lat zmarnowanych na marne inwestycyjki lub 2 wieksze jak te drogi obwodwe . Ale ile lat można się tym chwalić , prsecież inne miasta i miasteczka naszego regionyu równiez pogodiły o wiele wieksze i dłu zsze obwodnice z innym ważnymi dla mieszkańców inwestycjami. No cóż za to był niesuatanny pijar , bajerowanie suwerena że cos się robi , ważne inwestycje , jakieś kolejne pomniczki i tabliczki pamiatkwe , ble , ble i tak czas mile p lynął , sennie jak nasz prastary moder San. I mamy to co mamy , obdere z rynków całe polacie mieściny , krzywe i obesrane chodniki te poza ściślym centrum , puste nie tylko dziesiątki a może uż setki mieszkań czy dawnych lokali handlowo - uslugowych ale całe kamienice jak np. w ostatnim okresie pustych kilka kamienic w raz z lokalami handlowymi przu pla. Konstytucji 3-go Maja (m.innym kamienica M.Tomaszeskiej popadająca w totalna ruinę. Pytam co z Wyszą Szkoła zwana AAdministracji i Zarządzania mieszcząca się w okałym budynku dawnego kina Bałtyk ( przed II Wojną Św. jako Dom Robotniczy) juz podający w ruinę. Nie pamiętam by ktokolwiek z ówczesnej "wadzy" bronił tej szkoły jedynej poważniejszej wyższej uczelni w Przemyślu którą bez większych oporów czy obrony przeniesiono do Rzeszowa. Przecież pomimo "posiadania" swojego Marszałka Wielkiego Koronnego w naszym sejmie nie potrafiono spprowadzić do naszej wolnej i królewskiej mieściny ani jednego poważniejszego zewnętrznego inotawestora by zwiększyć dochodów z podatków czy sponsoringu sportowego , który podobnie jak cała mieścina jest w totalnej ruinie. Pytam po jaka cholerę ta buda-waita na stoku narcierskim , przecież ten zjazd i wiagą przynosi od lat nieustanne straty , dopłaty z kasy miejskiej , również z podatków mieszkańców. Doprawdy nas suwerenie nie intreresuą zawiłości w finansowaniu samorządów , przecież Prezudenta Rzeszowa Tadeusz Ferenc niemal 80-letni rówwniż zarządzał prze IV kadencje i nadal zarządza miatem niemal 200 tysięcznym i nie biadoli na biedę czy niemoc , że nie ma pieniędzy że nic nie można , pokazał prze 16 lat że można i to zrobił i nadal robi. Ale On Prezydent Ferenc nie siedział w biurze i nie fantazjował że pieniadze same splyną wielkim strumieniem , a co robił , cale lata wyjeździł , pouszał niebo i zimię w ministerstwach i wujeźził przy pomocy operatywnuch posłów piekny , kwitnacy Rzeszów i jak stwierdzoł na jednej z sesji przemyskiej rady-bezrady jeden z ważnych rdnych PIS poprzedniej kadnecji " Rzeszów - metropolia , Przemysl- wioska. Tak , zgoda tylk Że ten pan radny do konca swoich kadencji nadal głosował zgodnie z partyjna dyscyplina za przeyska wioską. A teraz wrócę do sedna sprawy czyli sportu. W wolnym i królewskim mieściePrzemyslu nigdy n ie było sportu na krajowym przynajmniej poziomie za wyjątkiem epozodu z koszykówą w Polonii ktora przez kilka lat utrzymywała się w krajowej czołówce do czasu upadku przemyskiego bazrazu jak głównego skarbaca tym samym wyjazdy czarnosórych graczy i ca ważne , może najważniejsze całkowitej likwidacji sekcji koszykówki w Plonii tak załużejen dla miasta i klubu , pamietam szok jaki przeżylem z tego powodu , koszykówka to było moje zycie i przeżycia przynajmniej od lat 60-tych ubiegłego wieku. No tak , były jeszcze epizody z I ligową sekcja podnoszenia ciężąrów to Polonia i II krotny epizod awansu Czuwaju. do eksport traklasy w szczypiorniaka oraz I ligowy brydż sportowy A co było , wspaniale czasy sportu amatorskiego . Setki młodych ludzi trenowało i wystepowało w 3 wielosekcyjnych klubach tj. Polonia , Czuwaj i Polna , z niezłymi czesto wynikami na szczeblu krajowym w kategoriach młodzików czasem junuiorów. Ni wymięnię z waidomych wzgłedów wsztstkch lecz na uwagęzaslugują lekkoatleci Czuwaju Grazyna Misiak - Porębska , Czigniew Porębski , Michał Rabski , Zygmunt Ziober - biegi przełajowe. Pływanie mlodzikow - Ewa Pasternak , Ryszard Tabisz brani pod uwagę jako " nadzieje olimpijskie " mimo iż w Przemyslu nie było basenu wyczynowego , jedynie 3 torowe "koryto wodne" w łźni miejskie na Lelewela (obecnie Archiwum. Nadmienię że w przemyslu oprócz wielu sekcji pilki noznej , koszykowki , siatkówki mięskiej i kobiecej , pdnoszenia ciężarów , pilki ręcznej , zapasów (Żurawianka) judo , tenisa ziemnego i slołowego (Nurt Przemyśl) , pływackiej , były takie jak : sporty zimowe , np. biathlon (Polna) , hokej (Czuwaj), brydż sportowy (Polonia), sekcja kolarska Polna) Wszystkie kluby posiadały zaplecze juniorskie , w prypadku piłki noznaj - trampkarze. Dobrez to pamiętam chodziłem na te mecze , do dzisiaj mam to przed oczami mimo emeytalnego już niestety wieku zaś"derby Przemysla" w pilkę nozna czy koszykowkę pomiędzy Polonią i Czuwajem urastały do rangi wydzreń roku. Czyż nie prawda drogi Leszku , to pod adresem preeza Polnii Elińskiego z ktorym kopalim czasem pilkę w drugiej druzynie Piolonii czyli klase i B. Ale te czasy już nie wrócą jak nie wróca ci ludzie z tamtych lat , bezinteresowni , przywiazani do klubów , trenindo i mecze dla przyjemniści a nie dla pieniędzy , inne czasy inni ludzi inne obycazje. O tempora o more chcialoby zawołać. I tu do mlodego prezydneta , Panie Bakun , panie Kowalski - Polonia płacze bez koszykówki , może reaktywować sekcję w Polonii przynajmniej zacząć od juniorów aby oderwać młode , często kalekie fizycznie pokolenie od telewizji i komputerów, co pan na to ?. Zachęcam pana do działania bo samym biadoleniem że nie ma na nic pieniędzy , że coś tam będziemy robić na tym niby zielonym rynku nie może wstrzymać innych działań do których pan i pana ekipa się zobiowiązałw przed wyborami , że może być inaczej . będzie inaczej , my to zmienimy . I dalej słyszeliśmy, mam t w uszach , Wojtek , Wojtek , Wojtek, czyli Wojtek zwycięży i zwyciężył oby nie było to zwycięstwto pozorne znane z historii starozytności jako" pyrrusowe". Niestety tematu powyższego nie da si e spłaszczyć , zmniejszych , mozna ograniczyć , więc pytam zwycięzców którzy wiedzieli dobrze jaki jest stan Przmysla miasta królewskiego i wolnego (to nieustannie Choma) kiegu porzadna hala sportowa , przypominam że duża sala z dostawianym krzesłkami na Mickiewicza to zwykłe pozowractwo w XXI juz wieku , sala ta to przwojenna ujeżdażalnia koni wojskowych , kilkaktotnie przbudowywana za czasów "zlej komuny" , pół wieku temu świetna obecnie komicznie nieprzydatna do organizacji jakichkowiek wydarzeń sportowych . Przypominam że hale , powtarzam hale maja takie potężne miasta jak Bircza , Żurawica , od niedawna Huwniki , o Jarosławiu , Przeworsku , Łańcucie czy Rzeszowie raczej wstyd wspominać , prawdziwy wstyd dla jeszcze 60 tysięcznego ponoć Przemyśla. Basen , no cóż posiada Jarosław , Przeworsk , Rzeszów a w Przemyślu zawsze biednym ponad 30 letnia namiastka niby basenu , raczej dla przedszkolaków i to w beznadziejnym jak czytałem ostatnio po waszej lustracji stanie techniczny. Pytam jak chcecie wychować olimpijczyka trenującego w takich warunkach. Lodowisko , sezonowe , stare , brzydkie poprawiane i naprawiane wielokrotnie , nie spełniające wymogów prawdziwego lodowiska.w obecnych czasach np. w pobliskiej Słowacji nie bogatszej od naszego kraju w miastach wielkości Przemyśla jest po kilka całorocznych lodowisk . Po prostu załatanie dziury z braku "laku". Jak wychować mistrzów łyżew , hokeja kiedy lodowisko czynne jest kilka tygodni w roku. To tylko przykłady co jest nie dzisiaj ale od co najmniej od 16 lat , nic nie czyniono i nie uczyniono by to zmieniać i zmienić. Samo stawianie na badmintona, budowanie salek przy szkołach nic nie załatwia i nie załatwi , zwykły pijar , przecież ta dyscyplina jest dyscypliną sportu raczej plażową , nie masową co widać było ostatnio w sali przy Mickiewicza na młodzieżowych zawodach w badmintonie , same puste krzesełka. Jak widać suweren chce dobrego , emocjonującego meczu a nie zabawy w odbijaniu lotek. Nadmienia w tym miejscu że w całym województwie od lat jedynie Przemyśl nie był w stanie wydzielić nad Sanem miejsca na tzw plażę , bo jak zwykle stara śpiewka , nie ma pieniędzy na zatrudnienie ratownika. Czyli tak gorące , zwykłego basenu otwartego nie , namiastki plaży nad Sanem nie i nagle stoliczek się nakrył i będzie zespół basenów , ze sztuczną rzeką itp. podobne wizje wielomilionowe ponoć inwestycje nierealne , czyjeś fantazje. Pytam ile miasto czyli nas wszystkich kosztowało opracowanie dokumentacji z tym związanej , ponoć dużo pytam , czy będzie realizacja , kiedy , skąd pieniądze , ogromne pieniądze. Program rewitalizacji miasta Przemyśla na lata6-2023 , co w programie , ? wszystko wszystkim , damy , zrobimy , poprawimy , zmienimy cały Przemyśl. I dobrze , pytam kiedy już ROK PAŃSKI 2019 . Pytam jako wyborca i podatnik , za jakie pieniądze ,źródła finansowania , i co ważne ile nas podatników , miasto kosztowało opracowanie tego ogromnego i niezwykle obszernego programu przez Spółkę z o.o z Poznania, Myślę panie Bakun że doczekam (y) jako suweren odpowiedzi na to pytanie. No cóż należy kończyć drobne uwagi którymi musiałem się podzielić w największym skrócie bo jako młodzi nie pamiętacie tego , starsi pamiętają bo przeżyli . Ale jak będzie inaczej w miejscu gdzie krasnal Szwejk jest ważniejszy od Marszałka Józefa Piłsudskiego , który króluje w centrum rynku Starego Miasta zaś Marszałek Piłsudski w postaci tandetnej głowy zepchnięty w ślepą uliczkę Wodna (przypominam ze w biednym Przemyślu przed II wojną światową było 3 pomniki Marszałka) , gdzie miejsce uczczenia jednego z największych bohaterów II wojny światowej Rotmistrza (obecnie pułkownika) Witolda Pileckiego jest zdewastowany skrawek zieleni przy Jagiellońskiej , zwany potocznie dawniej małpim gajem.. Pozdrawiam serdecznie .
Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes Dryniak Cudotwórca
Kowalski całe życie walki granicą fajki bar na lewo kradzieże sprawy w sądzie bijatyki i cwaniactwo . Panie idź pan w hu... Żenada . Pan to zdrada nie rada .
Panie Dryniak, Panie Hamryszczak oszczędźcie wstydu
Po co wklejasz tyle razy swój tekst , Dryniaka nawet lubiłam za jego postawę i zaangażowanie społeczne ale kiedy do Pisu wszedł stracił dużo.
Polecam obejrzenie filmu z sesji rady miejskiej, widac ewidentnie że Pan Dryniak przed wyborami robi scenki polityczne a Pan Bal gubi sie w swoich wypowiedziach widocznie sumienie go gryzie.NAJBARDZIEJ JEDNAK UBOLEWAM NAD STRONA ŻYCIA PODKARPACKIEGO, UDOSTĘPNIAJĄ CZEŚĆ CAŁEJ WYPOWIEDZI A PRZY TYM SA NiE JEDNO STRONI MOŻE BIORĄ PRZYKŁAD Z TVP, rozumie, że w całości artykułu jest wszystko opisane ale i tak większość internautów zobaczy tylko że Pan Dryniak był dobrze przygotowany i atakował Prezydenta.Ps: Myślę że prezydent bez przygotowania poradził sobie z jego atakami jeszcze lepiej.
Będzie nowy most na osiedlu Kmiecie , tak powiedział Pan Bogdan Rzońca do ludzi w Przemyślu jak wejdzie do Parlamentu Eu. Trzymamy za słowo Panie B. Rzońca
Miasto ledwo co zipie a nasi niektórzy radni jedyny problem jaki widzą w naszym mieście to organizacja biegów dla fanów tego sportu i ich finansowanie z kasy miejskiej.Inne problemy dla nich nie występuja i to widać nawet w komisjach miejskich gdzie najbardziej rozbudowana to komisja sportu.Dziwne prawda w mieście z problemami.Jeszcze niedawno problemem dla miasta to były procesje,pielgrzymniki pomniczki i inne duperele organizowane przez różnego rodzaju zboczeńcow w naszym mieście od burdeli po pedofili. I tak to się kręciło.teraz problem to sport.Dobrze,ze Pan Dryjak umie czytać co mu napisano.I co całe posiedzenie rady jaki miało wpływ na rozwój naszego miasta.Zaden.Duperele stanowia główne zainteresowanie niektórych radnych.Mój dziadek zawsze mówił ,ze sportowiec to osoba umysłowo ograniczona ale aktywna fizycznie która można wykorzystaćA problemy miasta i spółek miejskich zostawione na żywioł.
Nie będzie niczego jak mawial pan Kononowicz ani mostu a inwestycji i pieniędzy z gowna bata nie ukrecisz!!!!
Przeczytałem dzisiejszy artykuł w formie papierowej, oglądałem sesję rady, wniosek jeden, dziennikarzyna powtórzył słowo w słowo Pana Dryniaka, a słowa Prezydenta poszarpał i wstawił pojedyncze słowa..Coś tu nie tak...Moniko ratuj..
Pan Kowalski pseudonim "kojak" handlujacy w przeszłości fajkami na granicy . Dla pozoru otworzył najpierw bar na kmieciach. A potem lodziarnie i nie tylko . Bo przecież trzeba wykazać jakieś dochody . A z fajek nie za bardzo można .Teraz dostał się do koryta i czas dalej okradać Państwo. Powodzenia Panie Kowalski.
do Gość - a Tobie kto bronił i broni handlować cyt.."fajkami na granicy"" ? a potem otworzyć bar,lodziarnię? Widać ,że P.Kowalski to człek zaradny i nie stał przez lata w kolejce do MOPS-u po zasiłek jak tysiące innych wiecznie roszczeniowych i narzekających .
Dałem Ci 'plusa" za długość wypowiedzi, nie czytając.
Jakie miasto, tacy tego warci radni nieporadni
Zaradny? To po co sprzedał działkę w ostrowie (nr 779/64 PR1P/00089034/4) kupioną na babcię mając jednocześnie pełnomocnictwo do jej sprzedania (żeby US się nie czepiał)? Kasiorki zabrakło? Zabrakło na sfinansowanie kampanii wiadomo kogo.Budy w medyce na skup wiadomo czego (PR1P/00087992/3 i PR1P/00087993/0) przy przejściu granicznym też babcia kupiła a później zostały sprzedane - czemu? Kasiorki zabrakło na założenie baru gdy fajka na granicy się skończyła czy na wyjście z długów po prowadzonym barze?
Panie Prezydencie, mimo wszystko wierzę, że Pan zmieni to miasto jednak trzeba działać i najlepiej od wczoraj np. dlaczego urząd nie odpisuje w terminie 1 miesiąca na złożony wniosek lub zapytanie? Nie wystarczy wydłużyć czas pracy urzędu, trzeba sprawdzić czy urzędnik pracuje!Ponadto dlaczego nic się nie dzieje w sprawie OZE, gdzie umowy, kiedy realizacja , już minęły dwa miesiące od ogłoszenia że wnioski będą realizowane - a w sprawie cisza, w tym tempie do końca kadencji sprawa będzie załatwiana!
Hipokryzja PiSu- kto protestował przeciw zakładowi przy Słowackiego -emeryci pod przywództwem Grubego PePe i pod flagą PiS.
jak dlugo zyje nie widzialem tylu lajkow pod postem na stronie tej broszury :)
Zaradny? To po co sprzedał działkę w ostrowie (nr 779/64 PR1P/00089034/4) kupioną na babcię mając jednocześnie pełnomocnictwo do jej sprzedania (żeby US się nie czepiał)? Kasiorki zabrakło? Zabrakło na sfinansowanie kampanii wiadomo kogo.Budy w medyce na skup wiadomo czego (PR1P/00087992/3 i PR1P/00087993/0) przy przejściu granicznym też babcia kupiła a później zostały sprzedane - czemu? Kasiorki zabrakło na założenie baru gdy fajka na granicy się skończyła czy na wyjście z długów po prowadzonym barze?
proszę podziękować prezesowi ...a tak pozatym to fakt pgk i zuk powinni połączyć , wywalić jednego prezesa i zatrudnić 4 pracowników, finansowo wyjdzie na to samo ale o 4 pary rąk więcej..
Ciekawe co robił Janusz jak był na wypowiedzeniu, w urzędzie raczej go nie było , a wypowiedzenie to nie jest zwolnienie w trybie natychmiastowym , jakieś takie to dziwne,,,według kodeksu pracy powinien codziennie podpisywać listę płac i wykonywać swoją pracę do wygaśniecia umowy...
BOŻE..... "GG" Ty chyba, ze znajomością Kodeksu Pracy jesteś na takim poziomie jak Pan Radny Kodżak ten Łysy ze znajomością matematyki, że w tym roku kolejny raz do matury podchodził.....WYPOWIEDZENIE BEZ ŚWIADCZENIA PRACY. Mówi Ci to coś...? Nie raczej, nie. Musisz być z ekipy inteligentow Ba Chuna... i to jeszcze ala cytowanie kodeksu pracy " według kodeksu pracy..... hahaha
do mądregoJa101010 co nie umie poprawnie napisać nazwiska a zasłania się wiedzą kodeksów.Pracodawca może pracownika zwolnić z obowiązku świadczenia pracy tylko częściowo - np. po upływie pierwszego lub części miesiąca wypowiedzenia. Nie ma również przeszkód prawnych, by zwolnić pracownika z obowiązku świadczenia pracy ponad pewien wymiar (np. 4 godziny dziennie dla pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy). Należy jednak podkreślić, że komentowany przepis nie może być elementem szykany ze strony pracodawcy, ponieważ jego każde zastosowania winno być oceniane z perspektywy art. 8 kp.
to co się dzieje w PGK to jest temat do opisania w gazecie może tym się zajmie jakiś redaktor
do gg cyt..""Ciekawe co robił Janusz jak był na wypowiedzeniu.."" według wypowiedzi Prezydenta W.Bakun z XI Sesja Rady Miejskiej w Przemyślu od .godz 2.03.43 wisiał na chorobowym naetacie Urzędu miasta do Kwietnia 2019rok
Ciekawe ile osób z dyskutantów odsłuchało relację z sesji RM? Sądząc po wpisach niewiele. A warto odsłuchać, choćby po to aby zobaczyć minę radnego Bala który usłyszał parę słów prawdy czy miny innych radnych . A można było powiedzieć znacznie więcej o korzyściach jakie odnieśli radni w związku z pełnieniem funkcji i popieraniem danej opcji politycznej. W mojej ocenie Prezydent Bakun wyjaśnił wystarczająco jasno radnemu Dryniakowi,choć nie wiem czy to zrozumiał. Uważam że radny Dryniak przynosi wstyd Straży Pożarnej ale to tylko moja opinia.Zachęcam Pana Prezydenta do takich wypowiedzi, dość tej obłudy,poprawności, trzeba mówić tym ludziom prosto w twarz prawdę a prawda się obroni.Mam jednak do Pana Prezydenta jedno pytanie; czy może Pan spowodować aby mieszkańcy Przemyśla dowiedzieli się ile ich kosztuje stok , od projektu do czasu obecnego?
Do xx. No właśnie podobno nie był, nawet tak sam powiedział do ŻP, że był kilka dni. A nie jak twierdzi prezydent pół roku. Jedno jest pewne... pismo do urzędu już poszlo... ciekawa sprawa się szykuje. Może Darek coś pożyczy kilka groszy na ewentualną porażkę.... w sumie teraz taki kumpel
Przemyśl marnieje niszczeje dziadzieje żadnej poprawy od wyborów na prezydenta może za nie długo zostanie wpisany na listę UNESCO
podobne miałem odczucie na sesji jedno a w gazecie drugie pod czyjeś dyktando..
Przytoczył Pan imię kolegi i obecnego Prezesa, wie Pan co dzieje się dziś w Poloni...zwyczajnie chyba nie , klub posiada budżet na skale 3 ligi(nie znam tylko długu)jeśli chodzi o prezesa to jego solą w oku sa właśnie dzieci, i miał nawet czelność powiedzieć ze może sobie kupić zawodników a młodzieżówkę rozwalić, jeśli chodzi o Czuwaj , śp.Wojciech Inglot chciał wpompować potężną gotówkę w ten klub, ale pod pełną kontrolą wydatków, i co i nic , zarząd nie zgodził się na takie warunki, zgodziła się za to Resovia... I teraz niech Pan sobie odpowie jak Prezydent może wspierać takie idee...to tak jakby wrzucił kasę do studni...
Czy to ten sam Dryniak co skakał po krze?Jeżeli takto powinni go zwolnić z pracy dyscyplinarnie ponieważ nie zna zasad ratowania ludzi.Tak dla niego lód zawsze jest lzejszy od wody i dlatego płynie na wierzchu
Ten Twój wujek to ubecki cenzor,a drugi ORMOWIEC robi za Szwejka.adna rodzina z tradycjami
I ma to tak trwać ..? Mamy się z tym godzić ..?
Tak - to prawda Przemyśl to umieralnia. Panuje tu zasada - jeśli nie ja to ty też nie. Znam to z własnego doświadczenia. Jeśli chodzi o komisję sportu to moim zdaniem niewiele osób w samym mieście ma jakieś o tym pojęcie. Niestety brak ludzi pokroju L.W, J.Z, M.Rz. i wielu innych. I powtarzam jeszcze raz sport to nie piłka nożna i kije bejsbolowe (domena członków komisji sportu)
Nic nie zrobi. Głupie gadanie. Ale frajerzy uwierzyli.. A sam Poręba. Nic nie obiecał a wygrał..
Do tzw " przemyskiego obserwatora", kto ci powiedział ,ze Polska ma dostać - jak napisałeś 3 razy mniej pieniędzy z Eurokołchozu . On nie robi Polsce żadnej łaski , bo my tez tam wpłacamy , więc ,żadna , ale to żądna łaska . Czemu hejtujesz w sieci , kanalio antypolska
Chyba cały dzień pisałeś te swoje wywody . I chciało ci się tyle czasu poświęcić ? Jesteś chyba emerytem lub rencistą . A może bezrobotnym , i dlatego jako frustrat tyle piszesz.
ludzie , przecież to wy wybraliście sobie tego Bakuna . To do kogo macie teraz jakieś ale.? TO JEST WASZ WYBÓR , ROZUMIEM ,ZE TERAZ WSTYD SIĘ DO TEGO PRZYZNAĆ ,
Dla inwestorów Polska na Rzeszowie się kończy. Tam jest gospodarz i ludzie do rozmowy. Inna jakość. Tam na radzie kłócą się jak lotnisko rozbudować a u nas jak dziurę w chodniku zalatac. Taka skala problemów. Przemyśl to miejsce wyłącznie dla Januszy biznesu, płacących minimalną z dwu miesięcznym opóźnieniem. Kto zaryzykuje pieniądze żeby się potem naciągać. Po drugie, tu nikt po studiach nie wraca bo i po co? Za 10 lat lat Przemyśl będzie miastem starych ludzi. I nic tego nie zmieni, ani ta rada ani 1000 kolejnych. Przespano moment którego inni nie przespali. Tu nawet porządnych szkół nie ma. Każde dziecko chodzi na korepetycje, żeby jako tako maturę zdać. Inwestorów im się zachciało :). Gdyby nie ukraincy to nawet Biedronki by się stąd zawinęły.
ja tam wyje***e na to,gorsza sprawa ze dom weselny aga w pikulicach powoli sie konczy bo wojtusia nie ma a jakies cwele z polski powoli biora obiekt za free pod nieobecnosc wojtusia a to nie to samo,,,,, skad szmaty maja hajc na to.... no skad, gdzie sa odpowiednie słuzby no gdzie... ponoc to jakies chachmenty co chca tu w przemyslu wyprac brudna kase
A na co ci most na Kmieciach? Żeby zakorkowac dodatkowo Wyb. Pilsudskiego? Bo estakady koło rury na pewno nie będzie, choćby Rzonca powiedział, co powiedział, ze będzie. Przy Rzecznej- to absurd i paranoja kolejna. Teraz stworzono trasę wyscigowa dla dawców organów od Pawilonu PSM do Kmiecianki. Wpadnij, zobacz, zrozum!
Ale że co robić skoro na nic nie ma funduszy. Cuda wyborcze będą zrealizowane w 0% Prezydent ekspert od SmartCity nie dostał na ten projekt dofinansowania, przykre ale prawdziwe. Z tym zapałem a raczej jego brakiem jak mówi Pan Kononowicz "nic nie będzie". Kabaret pt. "Nic nie mogę"
A co się stało z tymi wagonami z euro co stały w Medyce i po wyborach miały trafić do kasy miasta na jego rozwój ? Miało być mlekiem i miodem pod władzą Bachunów .
Rozliczać to tu nie będzie z czego króla Bachuna ani po roku ani po dwóch ani później.
Myślę, że jest to post informacyjny i jest bardzo przydatny i kompetentny. dlatego chciałbym podziękować za wysiłki, które podjęliście w pisaniu tego artykułu. https://candycrushsoda.co
jak to mówią z h,,ja bata nie ukręcisz ,Bakun nic nie zrobi jak nie ma kasy .poprzednicy co to siedzą w tej sali na dupach ,rozdawali na prawo .lewo i sami chapali .A teraz to już pociąg pojechał ,jak sam do tego zapizdziałego miasta katoli nikt się nie zgłosi z kasa to za kilka lat zgasimy światło ..sorry....zgasi nam poprzedni rządzący facio co teraz zbija kasę w stalowce ...
A very nice blog, I like the way you share very honestly and interestingly, through my blog I learned a lot of things. basketball legends
A gdzie ten zabytkowy wóz strażacki który stał i nagle zniknął z pod komendy Straży Pożarnej w Przemyślu. Może radny Dryniak powie gdzie jest i czy powróci na stare miejsce bo komendanci powinni to wiedzieć.
Make your Quality solidworks assignment expert at Myassignmenthelp.com. Our Assignment expert is ever ready to provide you top quality <a href="Make your Quality solidworks assignment expert at Myassignmenthelp.com. Our Assignment expert is ever ready to provide you top quality computer science assignment help. we are also providing maximum discount for students for assignment . Now order your Pending Biology Assignment Help with Myassignmenthelp.com.">computer science assignment help</a>. we are also providing maximum discount for students for assignment. Now order your Pending <a href="https://myassignmenthelp.com/us/biology-assignment-help.html">Biology Assignment Help</a> with Myassignmenthelp.com.
When it comes to writing essays as a student, you may not be a newbie, but the process becomes more difficult as you continue through your academic career. Do my essay help is provided by pros on the internet who have mastered the difficult process of writing an essay assignment.As you go through your academic career, your essays grow increasingly demanding. You can find yourself up late at night polishing your essays. But don't worry; our Essay Rewriter application will help you effectively paraphrase your essay's topic.Our custom Essay Writer makes certain that each portion of the essay is given the attention it deserves and that the greatest materials and arguments are employed.Whether you're looking for a job or applying to colleges, you'll need to submit a CV that tells the reader who you are, what you do, and what you've accomplished thus far in your life. You can use Bestassessmenthelp.com's professional Resume Builder to generate a distinctive resume for yourself. You may have to deal with assignments, homework, coursework, part-time employment, and other commitments in addition to studying for exams. One thing you don't have to worry about is your homework. Use our Assignment Writing Help to enjoy a good night's sleep.
Kim jest Kowalski pacjentem co faja handlowal nie wiem czasem czy nie mial kiedys , spraw w sadzie zwykly leszczyna spod granicy krecil jak wiekoszsoc a teraz glupa rznie pan radny
DUPA DUPA DUPA! ODDAĆ PRZMYŚL UKRAINIE!
A miało być tak pięknie i wspaniale za rządów króla Bakuna...a tu lipa