Reklama

Czy prezydent Bakun stanie przed sądem?

Tak burzliwej, emocjonującej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu jak ta, która odbyła się 20 maja br., nie było od początku kadencji. W rolach głównych wystąpili Daniel Dryniak (Prawo i Sprawiedliwość), Marcin Kowalski (Kukiz’15) oraz prezydent miasta Wojciech Bakun (Kukiz’15).

Tematów zaproponowanych na tę sesję było kilkanaście. Całość zdeterminował jednak punkt pod nazwą „wystąpienia radnych”. Daniel Dryniak był dobrze przygotowany. Emanował spokojem. Nie dał się ponieść emocjom. I punktował... Prezydenta miasta Wojciecha Bakuna[paywall].

– Po ponad pół roku pełnienia przez pana władzy jestem rozczarowany i zawiedziony. Po zdecydowanej wygranej i zapowiedziach pomysłów na miasto liczyłem na wprowadzenie gotowych rozwiązań wielu bolączek. Liczyłem na zdolności pana prezydenta zjednania wszystkich na rzecz dobra wspólnego, którym jest nasze miasto. Rzeczywistość okazała się inna. To, co można zaobserwować, to obsadzanie przewodniczących wszystkich komisji swoimi ludźmi, podział łupów w postaci kolejnych stanowisk dla swoich. Nie prowadzi pan miasta ponad podziałami. Proszę mi powiedzieć, ile razy spotkał się pan z panem marszałkiem Sejmu, marszałkiem województwa, ile razy był pan w ministerstwach, o których tak sprawnie wyrażał się pan jako poseł i o czym mówił pan w kampanii wyborczej? Na razie widzę na profilach społecznościowych, które tak pan pieczołowicie uzupełnia, że zbiera pan śmieci. Oczywiście, to ważna sprawa. Też to popieram. W wyborach samorządowych wspierał się pan na dokonaniach prezydenta Ferenca z Rzeszowa. Ja tam nie widziałem, aby on zbierał śmieci, ale widuję, jak często bywa u marszałków czy w ministerstwach – powiedział D. Dryniak.

Reklama

Radny Kowalski kadrowym urzędu?

Przypomniał w swoim wystąpieniu, że W. Bakun jest prezydentem wszystkich mieszkańców. Nie tych, którzy na niego głosowali.

–Trudno współpracować z tymi, z którymi się nie rozmawia albo rozmowy pozoruje. Działania ludzi z nieformalnej koalicji wszyscy widzą. Takiej atmosfery panującej w radzie, jak teraz, nie było bardzo dawno. Wzajemne szczucie, szukanie haków na kolejnych radnych nie prowadzi do niczego dobrego. Szkoda tego czasu, panie prezydencie. Póki co, realizuje pan głównie projekty, które przygotowali ci źli, wasi poprzednicy. Gdzie pana pomysły, gdzie pana inwestorzy, o których tak pan mówił? Liczyłem również na koalicjanta, czyli Platformę Obywatelską. Mówili w poprzedniej kadencji o magicznych inwestorach. Gdzie oni są? Zgadzam się ze słowami radnego Zapotockiego, że wypadałoby się wreszcie ruszyć za pieniędzmi, a nie tylko obserwować internet i upajać się lajkami. Z tego inwestycji i dobrobytu w mieście nie będzie. Życie w wirtualnym świecie pana i życie mieszkańców to w rzeczywistości dwie różne sprawy – kontynuował.

– Nie wiem, czy tylko ja odnoszę takie wrażenie, ale obserwuję bałagan organizacyjny w urzędzie, atmosferę zastraszania, donoszenia na siebie urzędników. Pan, panie Marcinie (radny Marcin Kowalski – przyp. aut.) dyskutuje, ale nie wiem, ile w tym prawdy, że jest pan w roli kadrowego i pilota sterującego panem prezydentem. Na stronie internetowej urzędu miejskiego wciąż widnieje dwóch zastępców prezydenta. Może pan potrzebuje drugiego? – pytał retorycznie.

– Kolejną sprawą są odwołania i wymiany prezesów w spółkach miejskich. Przy tej okazji pytam pana, panie prezydencie, czy nowa pani dyrektor POSiR-u, prowadząc prywatny biznes, będąca członkinią sztabu wyborczego Kukiz’15 w wyborach, nie jest w pewnym sensie konkurencją dla POSiR-u? Czy nie stoi to w sprzeczności z interesem miasta? – pytał.

Hucpa polityczna...

Żenujący poziom – tak ową dyskusję skonkludował prezydent miasta Wojciech Bakun.

– Przez trzy lata, kiedy byłem posłem, tacy politycy jak radny Dryniak milczeli na komisjach, zaś robili hucpę polityczną na sali obrad. Co znaczy, panie radny, podział łupów? Proszę mi powiedzieć, jak to było za poprzednich rządów? Proszę pokazać te łupy, które wzięliśmy, poza oczywistym obsadzeniem stanowisk w radzie czy komisjach, które pozwalają nam rzetelnie realizować cele. Przez pół roku nie obsadziliśmy ani jednego stanowiska bez konkursu – stwierdził.

– Zauważył pan, że mamy na stronie urzędu dwóch wiceprezydentów. Nie. Mamy jednego wiceprezydenta. W BIP-ie, w systemie organizacyjnym, rzeczywiście jest dwóch. Z czego to wynika, panie radny? Mam powiedzieć, z czego wynika drugi wiceprezydent, który wisiał nam na etacie przez pół roku? To pana wiceprezydent, z PiS-u, wisiał nam na chorobowym parę miesięcy. Pobierał jeszcze pensję przez parę miesięcy. Do kwietnia. Pan Janusz Hamryszczak, którego musieliśmy utrzymywać przez pół roku! I pracował oczywiście gdzie indziej – dodał.

Reklama

Sprawa trafi do sądu?

O to, czy były zastępca prezydenta Przemyśla J. Hamryszczak był utrzymywany przez magistrat, zapytaliśmy samego zainteresowanego.

– To jedno wielkie kłamstwo. Śledziłem tę sesję. Mam żal do prezydenta Bakuna, że wymienia mnie z imienia i nazwiska, kiedy obecnie nie jestem osobą publiczną. Wycofałem się z życia politycznego, uszanowałem wybór mieszkańców. Nieprawdą jest, że przez parę miesięcy byłem na chorobowym i pobierałem za to pieniądze! Pobierałem, kiedy byłem na trzymiesięcznym wypowiedzeniu. Potem, owszem, zachorowałem. Byłem chory przez tydzień. Na przełomie roku. Od 22 listopada do 27 grudnia ubiegłego roku przebywałem na bezpłatnym urlopie, aby nie przeszkadzać nowemu prezydentowi – wyliczył J. Hamryszczak.

– Poważnie zastanawiam się, czy nie oddam sprawy na drogę sądową. Nie można pleść takich bzdur, nie mając na to dowodów. Tak, pracowałem gdzie indziej, ale miałem na to zgodę zwierzchnika. To nie była żadna tajemnica. Obserwuję, co się dzieje w Przemyślu i szkoda mi tego miasta – podsumował J. Hamryszczak.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    wiem i powiem - niezalogowany 2019-05-28 19:49:03

    Kim jest Kowalski pacjentem co faja handlowal nie wiem czasem czy nie mial kiedys , spraw w sadzie zwykly leszczyna spod granicy krecil jak wiekoszsoc a teraz glupa rznie pan radny 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dupa - niezalogowany 2019-05-28 19:59:33

    DUPA DUPA DUPA! ODDAĆ PRZMYŚL UKRAINIE!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pio - niezalogowany 2019-05-28 20:25:48

    A miało być tak pięknie i wspaniale za rządów króla Bakuna...a tu lipa

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama