Po nieudanych podejściach m.in. w konkursach na dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu były prezydent Przemyśla Robert Choma został kierownikiem działu administracji w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Instytucji podległej Urzędowi Marszałkowskiemu w Rzeszowie.
Pozostający przez ponad rok bez pracy, a zmierzający już ku emeryturze R. Choma stanowisko w przemyskim muzeum objął 1 października br. To niezwykle doświadczony samorządowiec, który w latach 1996 – 1998 był wiceprezydentem Przemyśla. Potem, przez 16 lat, zasiadał w fotelu prezydenta nadsańskiego grodu. Było to w latach 2002 – 2018. W tymże roku nie zdecydował się na start w wyborach samorządowych i na stołku włodarza Przemyśla zmienił go Wojciech Bakun (wówczas Kukiz’15). W latach 2001 – 2002 był dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu. W styczniu 2019 r. został powołany na prezesa spółki PGE Obrót Detaliczny w Rzeszowie. Z tego stanowiska został odwołany w październiku 2021 r. W kwietniu 2022 został wiceprezesem spółki PGNIG Termika Energetyka Przemyśl. Pracował tam do sierpnia 2024 r.
W poszukiwaniu nowej pracy dwukrotnie wystartował w konkursie na dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu i dwukrotnie były to próby nieudane. Z różnych przyczyn. Gdzieniegdzie krążyły plotki...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 62% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze