,,Wyrusz z nami w podróż Marzeń Dziewczynki z Zapałkami” – to tytuł niedawnego wydarzenia, na które społeczność Przedszkola nr 19 w Przemyślu oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek” zaprosiły licznych gości, chcąc zainspirować do czynienia dobra.
W przedostatni piątek marca sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego wypełniła się po brzegi za sprawą zaproszenia na niezwykłe widowisko teatralno-muzyczne zatytułowane ,,Marzenia Dziewczynki” ze specjalnym udziałem sopranistki Renaty Johnson-Wojtowicz. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli: wydziału edukacji przemyskiego magistratu, Kuratorium Oświaty w Przemyślu, przemyskiej rady miasta, władz Spółdzielni Mieszkaniowej Płyta i dyrektorów zaprzyjaźnionych przedszkoli oraz oczywiście rodziców przedszkolaków i dziadków chcących obejrzeć popisy sceniczne swoich ukochanych wnucząt.
Przesłanie spektaklu zainspirowanego baśnią Hansa Christiana Andersena ,,Dziewczynka z zapałkami”, mówiące o tym, że warto być wrażliwym na potrzeby innych i zwracać uwagę na potrzebujących, słabszych i chorych, nie straciło na aktualności. Sceniczna opowieść, pełna niezapomnianych wrażeń i wzruszeń, oczarowała widzów. Natomiast punktem kulminacyjnym było przekazanie przez malarkę Zuzannę Trznadel-Guran obrazu własnego autorstwa dla Przedszkola nr 19. Spożytkowany został on na cel...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 60% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze