Diabelski młyn, czyli koło widokowe z 20 gondolami dla 120 osób staje przy pomniku św. Jana Pawła II. Sprzęt przyjechał wczoraj. Wtedy wjazdowi ciężkiego sprzętu na plac i budowie koła kategorycznie sprzeciwiła się Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu Beata Kot.
Plac Niepodległości zlokalizowany jest na terenie ustanowionego przez przemyskich radnych Parku Kulturowego Starego Miasta Przemyśla, który objęty jest ścisłą ochroną konserwatorską.
Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu Beata Kot nie wydała zgody na ulokowanie młyna na jego terenie. Podkreślała wczoraj, że potężne urządzenie może uszkodzić nawierzchnię, a uruchomienie młyna w ścisłej zabudowie może narazić mieszkańców na niebezpieczeństwo.
Sprawę zgłosiła na policję, która wczoraj interweniowała na miejscu.
Mimo to koło widokowe jest dziś, 26 kwietnia, montowane we wspomnianej lokalizacji.
– PWKZ w Przemyślu wydał decyzję nakazującą wstrzymanie robót budowlanych na Placu Niepodległości w Przemyślu i nadał jej rygor natychmiastowej wykonalności, zostało także wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia administracyjnej kary pieniężnej w związku w wykonywaniem robót budowlanych bez pozwolenia konserwatorskiego... Pomimo decyzji i interwencji Policji prace są prowadzone – poinformował dziś Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu.
autorka: Aleksandra Nowotyńska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Obleśne dmuchańce jakoś Pani Konserwatorce nie przeszkadzają...
Obleśne dmuchańce jakoś Pani Konserwatorce nie przeszkadzają...