Reklama

Dochody, wydatki, plany na 2023. Ostatnia w 2022 roku sesja rady powiatu

20/01/2023 12:36

Głównym punktem oststniej w 2022 r. sesji rady powiatu jarosławskiego było przyjęcie budżetu na rok 2023. Omawiano również m. in. przyznanie podwyżek pracownikom starostwa, współpracę z miastem Radymno w związku z budową ścieżki rowerowej oraz ustalano pracę całodobowych punktów aptecznych.

Planowanie samorządowych budżetów w obecnych czasach wysokiej inflacji stanowi dodatkowy problem dla urzędów. Decyzję co do tego powiatowego podjęto niejednogłośnie. 

Zakładana kwota dochodów budżetowych to 218 mln 285 tys. 768,97 zł, natomiast wydatków[paywall] 212 mln 785 tys. 768,97 zł. Kwota planowanej nadwyżki budżetowej w wysokości 5,5 miliona zostanie przeznaczona na wykup papierów wartościowych emitowanych w poprzednich latach.

Projekt wymagał wprowadzenia autopoprawki przez Stanisława Kłopota ze względu na opinię Komisji Obrachunkowej, a także zmian sugerowanych przez przedstawicieli klubu Prawo i Sprawiedliwość.

Starosta podziękował za przyjęcie budżetu, zaznaczając, że stworzono koncepcję bezpieczną, która powinna sprawdzić się w trudnych czasach. Podobnie jak prezentowana tego dnia wieloletnia prognoza budżetowa.

Ponadto radni dokonali zmian w uchwale budżetowej na rok 2022, m.in. zwiększajc plan wydatków budżetu powiatu jarosławskiego o kwotę 100 tys. zł w dziale transport i łączność.

 Powiatowe zdrowie

Podczas sesji S. Kłopot wyjaśnił finał sprawy subwencji dla jarosławskiego szpitala: zgodnie z ustaleniami z magistratem urząd miasta dofinansuje COM 300 tysiącami złotych, podobnie jak starostwo, które na poprzednich obradach proponowało kwotę 550 tysięcy złotych. Kwotę tę podzielono, a pozostałe 250 tysięcy będzie wsparciem niezależnym.

Reklama

Ważną dla mieszkańców jest także informacja na temat aptek całodobowych. Na terenie powiatu jarosławskiego funkcjonują trzy takie apteki i wszystkie znajdują się w Jarosławiu.

Placówki przy ulicy Juliusza Słowackiego 17, na osiedlu 1000-lecia 12 oraz przy Centrum Opieki Medycznej pozostają jedynymi czynnymi całodobowo, także w niedziele i święta.

 Dla kogo podwyżki?

Radni powiatu uchwalili także projekt o przyznaniu podwyżek dla pracowników starostwa. Pytanie radnego Tomasza Kuleszy, czy na zwiększenie wynagrodzenia będą mogli w 2023 roku liczyć pracownicy innych instytucji podległych powiatowi, pozostało bez odpowiedzi.


MP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama