Głównym punktem oststniej w 2022 r. sesji rady powiatu jarosławskiego było przyjęcie budżetu na rok 2023. Omawiano również m. in. przyznanie podwyżek pracownikom starostwa, współpracę z miastem Radymno w związku z budową ścieżki rowerowej oraz ustalano pracę całodobowych punktów aptecznych.
Planowanie samorządowych budżetów w obecnych czasach wysokiej inflacji stanowi dodatkowy problem dla urzędów. Decyzję co do tego powiatowego podjęto niejednogłośnie.
Zakładana kwota dochodów budżetowych to 218 mln 285 tys. 768,97 zł, natomiast wydatków[paywall] 212 mln 785 tys. 768,97 zł. Kwota planowanej nadwyżki budżetowej w wysokości 5,5 miliona zostanie przeznaczona na wykup papierów wartościowych emitowanych w poprzednich latach.
Projekt wymagał wprowadzenia autopoprawki przez Stanisława Kłopota ze względu na opinię Komisji Obrachunkowej, a także zmian sugerowanych przez przedstawicieli klubu Prawo i Sprawiedliwość.
Starosta podziękował za przyjęcie budżetu, zaznaczając, że stworzono koncepcję bezpieczną, która powinna sprawdzić się w trudnych czasach. Podobnie jak prezentowana tego dnia wieloletnia prognoza budżetowa.
Ponadto radni dokonali zmian w uchwale budżetowej na rok 2022, m.in. zwiększajc plan wydatków budżetu powiatu jarosławskiego o kwotę 100 tys. zł w dziale transport i łączność.
Podczas sesji S. Kłopot wyjaśnił finał sprawy subwencji dla jarosławskiego szpitala: zgodnie z ustaleniami z magistratem urząd miasta dofinansuje COM 300 tysiącami złotych, podobnie jak starostwo, które na poprzednich obradach proponowało kwotę 550 tysięcy złotych. Kwotę tę podzielono, a pozostałe 250 tysięcy będzie wsparciem niezależnym.
Ważną dla mieszkańców jest także informacja na temat aptek całodobowych. Na terenie powiatu jarosławskiego funkcjonują trzy takie apteki i wszystkie znajdują się w Jarosławiu.
Placówki przy ulicy Juliusza Słowackiego 17, na osiedlu 1000-lecia 12 oraz przy Centrum Opieki Medycznej pozostają jedynymi czynnymi całodobowo, także w niedziele i święta.
Radni powiatu uchwalili także projekt o przyznaniu podwyżek dla pracowników starostwa. Pytanie radnego Tomasza Kuleszy, czy na zwiększenie wynagrodzenia będą mogli w 2023 roku liczyć pracownicy innych instytucji podległych powiatowi, pozostało bez odpowiedzi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze