Reklama

Dodatkowe „oczy” na granicy. Strażnicy dostali nowoczesne kamery termowizyjne

17/12/2020 08:00

Do dziewięciu placówek Bieszczadzkiego Oddziału SG trafiły zestawy kamer termowizyjnych służących do ochrony granicy w dzień i w nocy. Zakup najnowszej generacji sprzętu o wartości prawie 3 mln zł sfinansowano z funduszy unijnych w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska—Białoruś–Ukraina 2014 – 2020.

Chłodzone kamery termowizyjne Göz Mobile tureckiej produkcji zakupiono we wrześniu bieżącego roku. Najnowszej generacji przenośne, elektroniczne „oczy” poszerzyły zaplecze sprzętowe strażników granicznych i pomagają efektywnie zabezpieczać podkarpacki odcinek zewnętrznej granicy UE.

Kamery mogą być wykorzystywane w służbie na granicy przez cały rok, w każdych warunkach pogodowych, w dzień i w nocy. Uzyskany obraz jest bardzo dobrej jakości i daje zasięg obserwacji do kilku kilometrów. Urządzenia posiadają specjalnie zaprojektowany układ okularów zapobiegający wydostawaniu się światła na zewnątrz, a przez to ewentualnemu zdradzeniu lokalizacji patrolu. Umożliwią obserwację, detekcję i rejestrację ewentualnych prób nielegalnego przekroczenia granicy oraz przemytu towarów.


owa
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama