Reklama

Dojdzie do połączenia przemyskich szpitali?

23/03/2015 13:57

Szpital Miejski przy ulicy Słowackiego prawdopodobnie połączy się z Wojewódzkim Szpitalem im. Św. Ojca Pio przy ulicy Monte Cassino w Przemyślu.

Spraw planowanego połączenia obu placówek medycznych będzie poruszana podczas zaplanowanej w czwartek, 26 bm. sesji Rady Miejskiej w Przemyślu. Znacznie wcześniej, bo już jutro, czyli we wtorek zostanie zwołana konferencja prasowa z udziałem Roberta Chomy, prezydenta Przemyśla i Stanisława Kruczka, członka zarządu województwa podkarpackiego, odpowiedzialnego ze ochronę zdrowia. Jej miejscem będzie Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Połączenie szpitali – według pomysłodawców – to, m.in. możliwość zwiększenia kontraktu z Narodowych Funduszem Zdrowia, radykalny wzrost siły negocjacyjnej z nim, zwiększenie konkurencji wśród kadry lekarskiej i redukcja presji płacowej, redukcja kosztów stałych i zmiennych w przeliczeniu na 1 pacjenta, zwiększenie efektywności pracowni, wykorzystania sprzętu i specjalistycznej aparatury medycznej.

W celu przygotowania szczegółowej analizy i wniosków, które będą stanowiły jedną z podstaw do podjęcia ewentualnej decyzji o połączeniu szpitali przez Sejmik Województwa Podkarpackiego, zostanie powołany zespół roboczy. W jego skład wejdą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Urzędu Miejskiego w Przemyślu oraz obu placówek.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2015-03-23 19:48:14

    Szpital tzw. miejski czyli dawny wojskowy przetrwał 3 wojny, w tym dwie światowe.Zaborcy go nie zniszczyli, hitlerowcy go nie zniszczyli, ruskie go nie zniszczyły, komuna mu nie dała rady, stan wojenny go nie zniszczył, w "wolnej Polsce" gdy zaczął się  rozwijać - demokracja go zniszczyła w try miga. I co "politycy", wielcy i mali lokalni - zadowoleni jesteście z dzieła zniszczenia?Gdzie w tym wszystkim,  w tej waszej z....... demokracji jest pacjent?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    viktorino_383 2015-03-23 21:12:05

    Kiedy kilka lat temu 114 szpitalem rządził pułkownik Chojnacki szpital sie rozwijał generował zyski  , teraz upada bo ci co nim teraz kierują nie mają pojecia jak się za to zabrać. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    JAN - niezalogowany 2015-03-23 21:55:27

    ŚWIĘTA  PRAWDA CO PISZĄ KASANDER I AGA I TO JUZ BEDZIE KONIEC

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama