W ostatnich dniach, funkcjonariusze pełniący służbę na przejściach granicznych w Korczowej oraz Medyce doprowadzili do zatrzymania dwóch pojazdów – koparki o wartości ok. 160 tys. zł i skradzionego Lexusa. Stały się one jednocześnie pierwszymi pojazdami zatrzymanymi w nowym roku.
W piątek, 9 stycznia do kontroli w przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 35-letni obywatel Ukrainy, który wyjeżdżał z Polski ciężarówką z naczepą, na której przewoził koparki. W trakcie kontroli legalności pochodzenia jednej z maszyn, okazało się, że jest ona poszukiwana przez krajowe służby i to od ponad 9 lat! Została ona wówczas skradziona na terenie naszego kraju. Jak przekazał por. SG Piotr Zakielarz – rzecznik prasowy komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, pojazd został zatrzymany, a kierowcę przesłuchano. W sprawie mundurowi prowadzą dalsze czynności.
Z kolei Lexusa RX 450 H o szacunkowej wartości 100 tys. zł odzyskali funkcjonariusze z placówki SG w Medyce, współdziałając z policjantami z Dębicy. Do jego wypatrzenia doszło 8 stycznia podczas kontroli w Dębicy. Mundurowi wykryli ingerencję w oznaczenia identyfikacyjne auta.
Po ustaleniu rzeczywistych numerów okazało się, że auto zostało utracone w Hiszpanii i jest poszukiwane przez tamtejsze służby
– poinformował rzecznik BiOSG.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze