Reklama

Dotacja dla przemyskiego szpitala. Skorzystają pacjenci

Dzięki dotacji przekazanej przez władze powiatu przemyskiego Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu wzbogaci się o nowoczesny sprzęt USG, który trafi na oddział chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej.

Umowę potwierdzającą udzielenie dotacji celowej z budżetu powiatu przemyskiego w kwocie 150 tys. zł na zakup aparatu ultrasonograficznego dla przemyskiego szpitala[paywall] parafowano w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przemyślu 24 sierpnia br.

Z ramienia powiatu dokument podpisał wicestarosta Marek Kudła i członek Zarządu Powiatu Przemyskiego Ryszard Gołębiowski, zaś szpital wojewódzki reprezentowała dyrektor wspomnianej placówki dr Barbara Stawarz. To właśnie szefowa szpitala wojewódzkiego zwróciła się do władz powiatu o wsparcie lecznicy w zakupie potrzebnego aparatu ultrasonograficznego. Powiat odpowiedział na tę prośbę pozytywnie, podejmując się całkowitego pokrycia kosztów zakupu USG, mając na uwadze fakt, że ze szpitala na Monte Cassino korzystają też w dużej mierze mieszkańcy powiatu przemyskiego.

Podczas spotkania dyrektor wspomnianej placówki  Barbara Stawarz, jak i obecny na nim zastępca dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu Maciej Lewicki podkreślali, że zakupiony sprzęt odegra istotną rolę m.in. w leczeniu onkologicznym. Padło też kilka słów na temat planów szpitala na przyszłość, szczególnie w kontekście remontu oddziału, do którego trafi aparat ultrasonograficzny.

W uroczystym parafowaniu umowy wzięli też udział: wicemarszałek województwa Piotr Pilch, przewodniczący rady powiatu Wojciech Bobowski, wiceprzewodniczący powiatu Bożena Ryczan i Władysław Maciupa oraz członek Zarządu Powiatu Przemyskiego Jan Semków.

Reklama

Lepszy dostęp do diagnostyki i specjalistycznych świadczeń

Dwa pytania do dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu dr Barbary Stawarz.

 

Czy sprzęt, którego zakup zostanie sfinansowany przez powiat, będzie dużym wsparciem dla lekarzy pracujących na oddziale chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej?  

– Sprzęt będzie służył do diagnostyki pacjentów ze schorzeniami: piersi, tarczycy, węzłów chłonnych, narządów położonych powierzchniowo, nowotworów skóry, w tym czerniaka, jak również nowotworów jamy brzusznej. Spowoduje to, że pacjenci będą mieli lepszy dostęp do diagnostyki oraz specjalistycznych świadczeń medycznych.

Reklama

 

Podczas podpisania umowy w siedzibie przemyskiego starostwa padło z Pani strony kilka słów na temat planów szpitala na przyszłość, szczególnie w kontekście remontu oddziału chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej, do którego trafi aparat ultrasonograficzny.

– Oddział chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej wraz z wyposażeniem jest już w znacznym stopniu wyeksploatowany. Infrastruktura budowlana nie była poddawana większym remontom lub modernizacji od ponad 20 lat. Dlatego szpital chce podjąć działania zmierzające do poprawy jakości usług i funkcjonowania tego oddziału. Założeniem planowanej inwestycji jest dostosowanie powierzchni oddziału do potrzeb obsługiwanego terenu, jak i liczby przyjmowanych pacjentów. Chodzi o to, by diagnostyką, leczeniem i monitorowaniem można było objąć większą liczbę pacjentów. Naszym celem jest też podniesienie jakości, dostępności oraz bezpieczeństwa w zakresie świadczonych usług medycznych, a także poprawa efektywności działania samego oddziału. Po dokonaniu reorganizacji oddziału chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej będzie również możliwość przeniesienia oddziału gastroenterologicznego w miejsce, które pozwoli na jego zwiększenie, a także na lepszą dostępność do sprzętu endoskopowego i wykonywanych procedur diagnostycznych. Cały plan wpisuje się w program naprawczy oraz rozwój Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu. 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Bywalec Szpitala - niezalogowany 2020-09-04 15:58:02

    Będzie sporym wsparciem patrząc ile osób ma być zwolnionych w tym szpitalu ..... Personel nie potrzebny jest wystarczy jedna pielęgniarka na oddział, jedna osoba sprzątająca na 3 oddziały .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mz - niezalogowany 2020-09-04 16:34:31

    Jakie wsparcie, a gdzie. Nasze składki ZUS, Rozumiem poszły na nagrody dla dyrektorów.. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zenek - niezalogowany 2020-09-04 17:38:07

    Fajna fotka, te "zamordystki", co one oznaczają? Że tym wszystkim na fotce zabrano głos,  czy mają nieprzyjemne twarze?   Niczego już nie rozumiem, o co chodzi w tym wszystkim? Może ktoś zdrowo myślący jakoś to wyjaśni? A może to i dobrze, bo taka "zamordystka" na przykład maskuje braki w uzębieniu lub inne felery mordochwystyczne, ale żeby tyle osób miało z tym problem? Współczuję, bo ja uzębienie i swoją mordę nie zasłaniam i jak trzeba nawet nawet orzecha kokosowego wtranżalam na wizji.   

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama