Dzięki dotacji przekazanej przez władze powiatu przemyskiego Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu wzbogaci się o nowoczesny sprzęt USG, który trafi na oddział chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej.
Umowę potwierdzającą udzielenie dotacji celowej z budżetu powiatu przemyskiego w kwocie 150 tys. zł na zakup aparatu ultrasonograficznego dla przemyskiego szpitala[paywall] parafowano w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przemyślu 24 sierpnia br.
Z ramienia powiatu dokument podpisał wicestarosta Marek Kudła i członek Zarządu Powiatu Przemyskiego Ryszard Gołębiowski, zaś szpital wojewódzki reprezentowała dyrektor wspomnianej placówki dr Barbara Stawarz. To właśnie szefowa szpitala wojewódzkiego zwróciła się do władz powiatu o wsparcie lecznicy w zakupie potrzebnego aparatu ultrasonograficznego. Powiat odpowiedział na tę prośbę pozytywnie, podejmując się całkowitego pokrycia kosztów zakupu USG, mając na uwadze fakt, że ze szpitala na Monte Cassino korzystają też w dużej mierze mieszkańcy powiatu przemyskiego.
Podczas spotkania dyrektor wspomnianej placówki Barbara Stawarz, jak i obecny na nim zastępca dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu Maciej Lewicki podkreślali, że zakupiony sprzęt odegra istotną rolę m.in. w leczeniu onkologicznym. Padło też kilka słów na temat planów szpitala na przyszłość, szczególnie w kontekście remontu oddziału, do którego trafi aparat ultrasonograficzny.
W uroczystym parafowaniu umowy wzięli też udział: wicemarszałek województwa Piotr Pilch, przewodniczący rady powiatu Wojciech Bobowski, wiceprzewodniczący powiatu Bożena Ryczan i Władysław Maciupa oraz członek Zarządu Powiatu Przemyskiego Jan Semków.
Czy sprzęt, którego zakup zostanie sfinansowany przez powiat, będzie dużym wsparciem dla lekarzy pracujących na oddziale chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej?
– Sprzęt będzie służył do diagnostyki pacjentów ze schorzeniami: piersi, tarczycy, węzłów chłonnych, narządów położonych powierzchniowo, nowotworów skóry, w tym czerniaka, jak również nowotworów jamy brzusznej. Spowoduje to, że pacjenci będą mieli lepszy dostęp do diagnostyki oraz specjalistycznych świadczeń medycznych.
Podczas podpisania umowy w siedzibie przemyskiego starostwa padło z Pani strony kilka słów na temat planów szpitala na przyszłość, szczególnie w kontekście remontu oddziału chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej, do którego trafi aparat ultrasonograficzny.
– Oddział chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej wraz z wyposażeniem jest już w znacznym stopniu wyeksploatowany. Infrastruktura budowlana nie była poddawana większym remontom lub modernizacji od ponad 20 lat. Dlatego szpital chce podjąć działania zmierzające do poprawy jakości usług i funkcjonowania tego oddziału. Założeniem planowanej inwestycji jest dostosowanie powierzchni oddziału do potrzeb obsługiwanego terenu, jak i liczby przyjmowanych pacjentów. Chodzi o to, by diagnostyką, leczeniem i monitorowaniem można było objąć większą liczbę pacjentów. Naszym celem jest też podniesienie jakości, dostępności oraz bezpieczeństwa w zakresie świadczonych usług medycznych, a także poprawa efektywności działania samego oddziału. Po dokonaniu reorganizacji oddziału chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej będzie również możliwość przeniesienia oddziału gastroenterologicznego w miejsce, które pozwoli na jego zwiększenie, a także na lepszą dostępność do sprzętu endoskopowego i wykonywanych procedur diagnostycznych. Cały plan wpisuje się w program naprawczy oraz rozwój Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Będzie sporym wsparciem patrząc ile osób ma być zwolnionych w tym szpitalu ..... Personel nie potrzebny jest wystarczy jedna pielęgniarka na oddział, jedna osoba sprzątająca na 3 oddziały .
Jakie wsparcie, a gdzie. Nasze składki ZUS, Rozumiem poszły na nagrody dla dyrektorów..
Fajna fotka, te "zamordystki", co one oznaczają? Że tym wszystkim na fotce zabrano głos, czy mają nieprzyjemne twarze? Niczego już nie rozumiem, o co chodzi w tym wszystkim? Może ktoś zdrowo myślący jakoś to wyjaśni? A może to i dobrze, bo taka "zamordystka" na przykład maskuje braki w uzębieniu lub inne felery mordochwystyczne, ale żeby tyle osób miało z tym problem? Współczuję, bo ja uzębienie i swoją mordę nie zasłaniam i jak trzeba nawet nawet orzecha kokosowego wtranżalam na wizji.
Zespół zgrany trąbka,bombka, pis i organy.????
Brawo powiat przemyski !!!Jedyni i niepowtarzalni jesteście i służycie ludziom.
Our vip Gurgaon escorts ladies are best in town we are definitely sure that you are being confused regarding the selection as we have I dependent Gurgaon escort are all of same category and one of the above on one another lady and you can take them with you as you want. https://www.nehasharma.biz
Będzie sporym wsparciem patrząc ile osób ma być zwolnionych w tym szpitalu ..... Personel nie potrzebny jest wystarczy jedna pielęgniarka na oddział, jedna osoba sprzątająca na 3 oddziały .
Jakie wsparcie, a gdzie. Nasze składki ZUS, Rozumiem poszły na nagrody dla dyrektorów..
Fajna fotka, te "zamordystki", co one oznaczają? Że tym wszystkim na fotce zabrano głos, czy mają nieprzyjemne twarze? Niczego już nie rozumiem, o co chodzi w tym wszystkim? Może ktoś zdrowo myślący jakoś to wyjaśni? A może to i dobrze, bo taka "zamordystka" na przykład maskuje braki w uzębieniu lub inne felery mordochwystyczne, ale żeby tyle osób miało z tym problem? Współczuję, bo ja uzębienie i swoją mordę nie zasłaniam i jak trzeba nawet nawet orzecha kokosowego wtranżalam na wizji.