Reklama

Drogie selfie

08/05/2024 08:03

– Na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej. Złamanie go jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny do 500 zł. Natomiast podejście do ukraińskiego znaku jest już nielegalnym przekroczeniem granicy, które ze względu na charakter zdarzenia jest wykroczeniem lub przestępstwem – przypomina BiOSG. Niestety, w dalszym ciągu nie wszyscy to wiedzą.

Jak przekazały służby, podczas długiego weekendu (od1 do 5 maja), funkcjonariusze SG z placówki z Wojtkowej odnotowali aż 5 przypadków nielegalnego wejścia na pas drogi granicznej łącznie 7 Polaków i 1 Norwega. Wszyscy chcieli zrobić sobie zdjęcie ze słupem granicznym. Piątka została ukarana mandatem, a pozostała trójka pouczona. 

Podobne zdarzenie miało miejsce na odcinku granicy ochranianym przez funkcjonariuszy SG z placówki w Czarnej Górnej. Tam na pas drogi granicznej weszła polska turystka. I ona otrzymała mandat.

Reklama

Należy pamiętać, że wchodząc na pas drogi granicznej zostanie się skontrolowanym przez Straż Graniczną. Turystom odwiedzającym Bieszczady i tereny położone przy granicy państwa przypominamy zatem o przepisach porządkowych

– przekazuje BiOSG.

em.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/05/2024 08:03
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości