Reklama

Druhowie z Kańczugi ruszą na pomoc z nowym sprzętem [ZDJĘCIA]

Powody do zadowolenia mają strażacy ochotnicy z OSP w Kańczudze. Na początku listopada do jednostki trafiły nowe elementy wyposażenia, niezbędne podczas działań prowadzonych przy powodziach, zakupione za kwotę 27 tys. 564,30 zł. Strażakom marzy się jeszcze nowy wóz, bo wysłużony ford transit ma już za sobą niejeden wyjazd do akcji i sporo kilometrów na liczniku.

Lista zakupów, jakich udało się ostatnio dokonać na rzecz jednostki OSP w Kańczudze, obejmuje: motopompę szlamową WT40X, pompę szlamową PH 2400 oraz[paywall] pompę zanurzeniową NAUITILUS 4/1.
Wszystkie te sprzęty pozwolą strażakom zwiększyć gotowość bojową w sytuacjach zagrożenia oraz jeszcze lepiej służyć na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Podobne, tyle że dużo gorszej jakości, były wprawdzie na wyposażeniu jednostki, ale ostatnia powódź zweryfikowała możliwości. Okazało się, że walka z żywiołem wymaga znacznie lepszej aparatury.

– Potrzeby w tym zakresie zgłosiliśmy do gminy – mówi prezes OSP w Kańczudze Ryszard Wroński. Dzięki pieniądzom pozyskanym z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, udało się zrealizować niezbędny zakup, który został przekazany w użyczenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kańczudze.

– Sprzęt mamy już u siebie! – cieszy się prezes OSP. Oficjalnemu przekazaniu nie towarzyszyły niestety żadne większe uroczystości, jak to ma zwykle miejsce przy tego typu okazjach, bo nie pozwoliła na to sytuacja związana z epidemią. Spotkanie z tej okazji odbyło się więc w okrojonym składzie. Z rąk burmistrza miasta i gminy Kańczuga Andrzeja Żygadło nowy sprzęt odebrał naczelnik miejscowej OSP Krzysztof Przybylak wraz z delegacją strażaków.

– Wyposażenie jednostki mamy obecnie dobre. Natomiast przydałby się nam lekki samochód pożarniczy, bo ten, którym dysponujemy, jest autem mocno wysłużonym i czas go zastąpić. Tym bardziej, że to wóz przerobiony z samochodu dostawczego na pojazd strażacki. Mamy nadzieję, że takowy samochód w przyszłości uda się pozyskać dla naszej OSP, wnioskujemy o to już od 6 lat – mówi prezes Ryszard Wroński.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości