13 bm. bynajmniej nie był pechowy dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Pełkińskiej. Wręcz przeciwnie, w ten dzień święcili warty prawie milion samochód ratowniczo-gaśniczy.
Tuż po narodowym święcie swoje prywatne, ale chyba nie mniej znaczące dla lokalnej społeczności święto, obchodzili strażacy z Wólki Pełkińskiej.
13 listopada br. miało bowiem miejsce uroczyste poświęcenie samochodu marki Volvo dla tutejszego OSP. Uroczystość tradycyjnie zaczęła się od[paywall] mszy świętej i powierzenia strażackiej braci Bogu.
W kościele pw. św. Stanisława Biskupa odprawił ją ks. proboszcz Stanisław Woźniak. Po eucharystii zebrani, wiedzeni przez poczet sztandarowy, przeszli z pompą na plac przed remizą.
Tu odbył się apel, podczas którego podniesiono flagę na maszt, odśpiewano hymn państwowy, a Ryszard Pasiecznik, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Jarosław złożył meldunek wójt gminy Jarosław Elżbiecie Grunt. Kulminacyjnym punktem apelu było poświęcenie nowego auta.
„Bohater” tego dnia, a więc samochód gaśniczo-ratowniczy marki Volvo, zakupiony został pod koniec ubiegłego roku. Kosztował 789 tys. zł. Gmina wiejska Jarosław wyłożyła na ten cel 366 tys. zł. Pozostałe 423 tys. to dofinansowanie zewnętrzne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze