Reklama

Dumna mama trzech żołnierzy odznaczona


Wzruszająca uroczystość miała miejsce 13 marca w sali narad Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. Była okazją do uhonorowania srebrnym medalem „Za zasługi dla obronności kraju” dumnej mamy trzech żołnierzy – pani Marii Suchorowiec.


Takie wyróżnienie przyznawane jest celem podkreślenia wysokiego uznania dla rodziców, którzy wychowali kilkoro dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy, dbając o to, by wzrastali w duchu patriotyzmu, honoru i odpowiedzialności. Odznaczenie wręczył pani Marii szef  Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jarosławiu ppłk Robert Bajorski wraz ze starostą jarosławskim Kamilem Dziukiewiczem. Ceremonia odbyła się z udziałem synów pani Marii oraz wicestarosty powiatu jarosławskiego Krzysztofa Cebulaka, kpt. Szczepana Wańko, ppor. Anny Turzy, wójta gminy Laszki Stanisława Gonciarza oraz kierownika referatu spraw obywatelskich i społecznych UG Laszki Andrzeja Halwy.

Odznaczonej pogratulowano zasłużonego wyróżnienia, dziękując za wychowanie synów w taki sposób, by mieli świadomość, że służba wojskowa zaszczyt, honor i wielka odpowiedzialność wobec Ojczyzny.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/04/2026 15:26
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama