Wzruszająca uroczystość miała miejsce 13 marca w sali narad Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. Była okazją do uhonorowania srebrnym medalem „Za zasługi dla obronności kraju” dumnej mamy trzech żołnierzy – pani Marii Suchorowiec.
Takie wyróżnienie przyznawane jest celem podkreślenia wysokiego uznania dla rodziców, którzy wychowali kilkoro dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy, dbając o to, by wzrastali w duchu patriotyzmu, honoru i odpowiedzialności. Odznaczenie wręczył pani Marii szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jarosławiu ppłk Robert Bajorski wraz ze starostą jarosławskim Kamilem Dziukiewiczem. Ceremonia odbyła się z udziałem synów pani Marii oraz wicestarosty powiatu jarosławskiego Krzysztofa Cebulaka, kpt. Szczepana Wańko, ppor. Anny Turzy, wójta gminy Laszki Stanisława Gonciarza oraz kierownika referatu spraw obywatelskich i społecznych UG Laszki Andrzeja Halwy.
Odznaczonej pogratulowano zasłużonego wyróżnienia, dziękując za wychowanie synów w taki sposób, by mieli świadomość, że służba wojskowa zaszczyt, honor i wielka odpowiedzialność wobec Ojczyzny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze