Reklama

Duże zakupy dla druhów

30/10/2020 07:54

Gmina wiejska Jarosław planuje duże zakupy, które przeznaczone zostaną dla druhów z OSP. Nowe wyposażenie, m.in. motopompy, hełmy strażackie, detektory wielogazowe, trafi aż do 6 jednostek. Gmina wyda na ten cel nieco ponad 82 tys. zł.

Kończy się procedura składania zamówienia na doposażenie jednostek OSP na terenie gminy. Już wkrótce do druhów trafią motopompy, agregaty prądotwórcze, aparaty powietrzne, najaśnice pola pracy, hełmy strażackie, radiotelefony, detektory wielogazowe i wiele innych sprzętów służących prowadzeniu działań ratowniczo-gaśniczych. – Lista niezbędnego sprzętu została sporządzona przez druhów z OSP – mówi[paywall] koordynujący zamówienie referent ds. obronnych, zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej w Urzędzie Gminy Jarosław Krzysztof Siara. Można się więc spodziewać, że zakupiony zostanie sprzęt najbardziej potrzebny. Łącznie doposażonych zostanie 6 jednostek z: Koniaczowa, Makowiska, Surochowa, Woli Buchowskiej, Wólki Pełkińskiej oraz ze Zgody. Gmina z własnych środków wyda na ten cel tylko 9 tys. 196 zł 44 gr, reszta rachunku, a więc 82 tys. 767 zł 93 gr sfinansowana zostanie z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. – Nowy sprzęt wzmocni siłę jednostek, a tym samym poprawi poziom bezpieczeństwa mieszkańców gminy Jarosław – nie ma wątpliwości K. Siara. Wyposażenie trafi do strażaków najpóźniej do końca listopada.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości