Na ostatniej, środowej, 25 listopada, sesji Rady Miasta Jarosławia poinformowano, że wśród miejskich rajców zawiązał się nowy klub pod szyldem PiS. Nie byłoby to dziwne, gdyby nie fakt, że istnieje już inny klub o takiej samej nazwie. Na dodatek pojawiła się informacja, że powiatowe struktury Prawa i Sprawiedliwości wystąpiły z wnioskiem o wykluczenie z partii pięciu radnych miejskich.
Zamieszanie w gronie radnych należących do Prawa i Sprawiedliwości i sympatyzujących z partią zaczęło się wiosną, razem z[paywall] podpisaniem koalicji między burmistrzem i m.in. klubem PiS skupiającym 16 radnych, który dla powstania porozumienia powstał. Potem koalicja upadła. Niedługo później marszałek Marek Kuchciński, jako prezes okręgu, klub rozwiązał, ale to nie spowodowało jego zamknięcia, bo jak można było usłyszeć od niektórych członków, kluby tworzą i rozwiązują radni, a nie władze partyjne. Po trwających dość długo podchodach sytuację ustabilizowano w ubiegłym tygodniu. Obecnie w jarosławskiej radzie są dwa kluby PiS. Dopiero utworzony, któremu szefuje Bożena Łanowy i należą do niego: Piotr Kozak, Agnieszka Wywrót i Marian Żołyniak oraz „stary”, pomniejszony o tę czwórkę i skupiający 12 radnych. – Klub działa – zapewniał w ubiegłym tygodniu Janusz Szkodny, przewodniczący rady miasta i członek „starego” klubu. – Szyld partyjny był, ale możemy z niego zrezygnować. Uważam, że przy jednomandatowych okręgach i tak każdy reprezentuje swoich wyborców, więc przynależność partyjna schodzi na drugi plan – dodawał szef klubu Michał Muzyczka, zapewniając, że zrezygnują z używania nazwy partii. Dodał, że liczą na współpracę z nowym ciałem w radzie. Takie rozłożenie jest jednak nie na rękę miejscowym władzom PiS, które miały klub partyjny utworzyć, a nie do końca im się to udało. W „starym” klubie zostali bowiem członkowie Prawa i Sprawiedliwości mimo stworzenia również dla nich nowego. Odzewem na to był wniosek o usunięcie z szeregów partii odstępców. Znaleźli się na nim: Janusz Szkodny, Mariusz Walter, Jolanta Korbut, Antoni Lotycz i Elżbieta Zabłocka. Jaka będzie decyzja, trudno powiedzieć.
Patrząc z boku, można przypuszczać, że w lokalnych strukturach PiS panuje rozdźwięk, a to powoduje spore zamieszanie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.PISoBolszewicy tego nie zdzierżą, oni nie cierpią konkurencji :)
dwa kluby to superto większy bajzeli jak Waldek ma w tym wszystkim funkcjonowaćJarosławianie niech Opatrzność ma was w opiece
Jak tak dalej pójdzie to polityka w kroczy już w mury przedszkola ! Jesteście Radnymi Miasta z woli mieszkańców tj. wyborców, a nie Radnymi tej czy innej partii politycznej.
Czy ten jegomość pierwszy z lewej na foto to wykładowca jarosławskiej Alma Mater ???, jeśli tak to czekam na wystąpienie w czerwonej długiej todze z kołnierzem z gronostajów i czerwonym nakryciem głowy.
PiepSZysz Ty - Janku. a twój brat w opozycji do waldka....aaaa
PISoBolszewicy tego nie zdzierżą, oni nie cierpią konkurencji :)
dwa kluby to superto większy bajzeli jak Waldek ma w tym wszystkim funkcjonowaćJarosławianie niech Opatrzność ma was w opiece
Marszałek Marek to skutecznie rozpiepszy