Setna rocznica urodzin i patronat nad rokiem w mieście zobowiązują. Dlatego pamięć słynnej harcerki została w ostatnim tygodniu uczczona w dwójnasób. 27 marca pod pomnikiem jarosławskiej bohaterki złożono kwiaty. Dzień później w rajdzie pamięci do lasku kidałowickiego, miejscu jej kaźni, pomaszerowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1.
W ubiegłą środę, 27 marca br., w samo południe złożono wieńce u stóp pomnika Czesławy Baśki Puzon przy ul. Kraszewskiego. Data to nieprzypadkowa, bo dokładnie sto lat wcześniej, właśnie 27 marca, na świat przyszła ta wyjątkowa bohaterka Jarosławia[paywall] . Cześć jej życiu i tragicznej śmierci oddali wiceburmistrz Dariusz Tracz, reprezentacja radnych z przewodniczącym rady Szczepanem Łąką na czele oraz społeczność szkół: nr 5 im. Baśki Puzon oraz nr 6, zuchowie i harcerze z Hufca ZHP Jarosław oraz Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Słoneczna Gromada”, działającej w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym im. Krystyny Rajtar, a także członkowie Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze