Funkcjonariusze SG z placówki w Lubaczowie zatrzymali dwóch obywateli Turcji (w wieku 26 oraz 29 lat).
Najpierw mundurowi ujawnili na granicy ślady przekroczenia. Od razu rozpoczęli działania graniczne, w wyniku których już po kilkunastu minutach zatrzymano sprawców.
Cudzoziemcy mieli przy sobie tureckie paszporty. Ich celem były Niemcy, gdzie zamierzali się osiedlić. Zostali ukarani grzywną w drodze mandatów i przekazani z powrotem na Ukrainę.
Tego samego dnia w Barwinku (pow. krośnieński) strażnicy graniczni z Sanoka zatrzymali dwóch Afgańczyków bez dokumentów. Mężczyźni przedostali się do Polski w naczepie ciężarówki jadącej z południa Europy.
Od początku 2021 roku Straż Graniczna zatrzymała 132 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy państwowej. Byli to głównie obywatele: Afganistanu, Turcji, Syrii oraz Somalii.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze