Reklama

Dwie kobiety z czwórką dziećmi zabłądziły w lesie

To miała być tradycyjna wyprawa na grzyby, których w podkarpackich lasach mamy w ostatnich dniach pod dostatkiem. Skończyło się na interwencji policji, bo kobiety straciły orientację, a z uwagi, że zapadł zmierzch, nie były w stanie wrócić do miejsca, w którym pozostawiły samochody.

Cała szóstka wczoraj, 10 bm., wyprawiła się do lasu na spacer i grzybobranie. W obliczu kłopotów konieczne okazało się jednak zaalarmowanie policji. Zgłoszenie do dyżurnego przemyskiej jednostki dotarło przed g. 18. Wynikało z niego, że w lesie w Bełwinie zgubiło się łącznie 6 osób, dwie kobiety i czworo dzieci. Zgłaszająca nie potrafiła niestety podać swojego położenia. Policjanci z KMP w Przemyślu niezwłocznie wszczęli poszukiwania. – Nie posiadając dokładnej lokalizacji, udali się do Bełwina, gdzie na jednej z leśnych dróg odnaleźli pozostawione przez kobiety pojazdy – relacjonuje przemyska policja.

W odnalezieniu zagubionych w leśnej głuszy pomogło użycie sygnałów świetlnych i dźwiękowych w radiowozach, a także nawoływanie. Dochodzące z lasu wzywanie pomocy usłyszał funkcjonariusz II Rewiru Dzielnicowych. Razem ze znajomym zaginionych, który włączył się w poszukiwania, szczęśliwie odnaleźli kobiety z dziećmi. 

Reklama

Wszyscy – wstanie dobrym, niewymagającym pomocy medycznej – bezpiecznie opuścili las.

Jak potem tłumaczyły kobiety, nie były świadome, że tak oddaliły się od drogi i miejsca, w którym weszły do lasu, a zmierzch i utrata orientacji utrudniały im powrót do punktu startowego.

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/10/2024 17:05
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama