Reklama

Dwudniowa wyprawa pełna ciekawostek. Zlot Szkół imienia Orląt Lwowskich za nami

Pierwszy Zlot Szkół imienia Orląt Lwowskich przeszedł do historii. W dwudniowym wydarzeniu, zorganizowanym z inicjatywy samorządu województwa podkarpackiego, wzięły udział 4 placówki, w tym 2 z terenu byłego województwa przemyskiego.

Zlot Szkół imienia Orląt Lwowskich to inicjatywa, której celem jest pielęgnowanie pamięci historycznej o Kresach i edukacja obywatelska na rzecz dziedzictwa regionu. Wprawdzie już wcześniej zainteresowane szkoły z Podkarpacia wyjeżdżały wspólnie do Lwowa, ale kontynuację tego przedsięwzięcia uniemożliwiła najpierw pandemia, a potem wojna w Ukrainie.

Zdecydowano się więc na dwudniowy objazd po regionie, którego ważnymi punktami były takie miejscowości, jak: Przemyśl, Dubiecko, Bachórzec i Słonne, Krasiczyn i Niżankowice.

Reklama

Licząca 50 osób grupa, składająca się z...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 72% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama