Pierwszy Zlot Szkół imienia Orląt Lwowskich przeszedł do historii. W dwudniowym wydarzeniu, zorganizowanym z inicjatywy samorządu województwa podkarpackiego, wzięły udział 4 placówki, w tym 2 z terenu byłego województwa przemyskiego.
Zlot Szkół imienia Orląt Lwowskich to inicjatywa, której celem jest pielęgnowanie pamięci historycznej o Kresach i edukacja obywatelska na rzecz dziedzictwa regionu. Wprawdzie już wcześniej zainteresowane szkoły z Podkarpacia wyjeżdżały wspólnie do Lwowa, ale kontynuację tego przedsięwzięcia uniemożliwiła najpierw pandemia, a potem wojna w Ukrainie.
Zdecydowano się więc na dwudniowy objazd po regionie, którego ważnymi punktami były takie miejscowości, jak: Przemyśl, Dubiecko, Bachórzec i Słonne, Krasiczyn i Niżankowice.
Licząca 50 osób grupa, składająca się z...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 72% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze