Ośrodek Terapeutyczno-Jeździecki Stowarzyszenia Miłośników Koni „Arabian” w Pawłosiowie był areną obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego dla powiatu jarosławskiego.
– Dzień rodzicielstwa zastępczego jest dla nas wszystkich dniem szczególnym. Święto naszych rodzin pokazuje, jak ważnym elementem społeczeństwa staja się rodziny zastępcze. Doceniamy trud wychowania, jaki podejmujecie każdego dnia. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, z jakimi problemami się borykacie: rozwojowymi u dzieci, wychowawczymi czy związanymi z kontaktami z rodzicami biologicznymi. Jestem przekonana, że nasza owocna współpraca, częste rozmowy czy wizyty w państwa domach pozwalają na przezwyciężenie powstałych trudności[paywall]. Podjęliście się jednej z najpiękniejszych misji, jakiej może podjąć się człowiek, ofiarowaliście tym dzieciom jeden z największych darów, jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi – powiedziała, witając głównych bohaterów spotkania, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu Agnieszka Sikorska.
– To wasze święto. Dziękuję za wasz codzienny trud włożony w wychowanie, za poświęcenie, troskę i opiekę, którymi darzycie swoje dzieci, za wytrwałość – powiedział wicestarosta jarosławski Mariusz Trojak.
Piknik w Pawłosiowie był możliwy dzięki staraniom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu, pracowników działu ds. rodzinnej pieczy zastępczej, przy wsparciu pozostałych pracowników, a także licznych sponsorów. Obok wspomnianego już wicestarosty jarosławskiego M. Trojaka w spotkaniu uczestniczyli m.in.: sekretarz powiatu jarosławskiego Bożena Gmyrek czy skarbnik tejże instytucji Agnieszka Mroczka.
– Jak często sami podkreślacie, rodzicielstwo zastępcze to obustronna wymiana – dzieci nie tylko od was czerpią, ale również wiele wam dają, uczą cieszenia się z małych rzeczy oraz cierpliwości i pokory. Życzę niegasnącego optymizmu, cierpliwości, wytrwałości oraz doświadczania dobra, które okazujecie każdego dnia. Niech uśmiechy waszych dzieci będą dla was źródłem radości i dodają energii do podejmowania codziennych wyzwań. Chciałabym podkreślić, że dzisiaj świętujemy dzień zwykłych ludzi, a jednak ludzi wyjątkowych, bo tacy jesteście – stwierdziła A. Sikorska.
Dzieci w trakcie pikniku mogły skorzystać z przejażdżki konnej zorganizowanej przez wolontariuszy Stowarzyszenia Miłośników Koni „Arabian”. Organizatorzy przygotowali również inne atrakcje, jak gry i zabawy na świeżym powietrzu czy poczęstunek (przysmaki z ogniska i grilla, przekąski, ciasta, napoje oraz słodycze). Gry i zabawy ruchowe dla dzieci i rodziców prowadzone były przez animatorki z Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. Wszystkie dzieci otrzymały również upominki.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze