Reklama

Dziedziczona tradycja i etos służby. Święto WOT [ZDJĘCIA]


Najpierw w brygadzie, potem w Zamościu – tak „terytorialsi” z 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej celebrowali święto Wojsk Obrony Terytorialnej.


Uroczysta zbiórka 20. Przemyskiej BOT z tej okazji odbyła się 30 września br. na terenie kompleksu koszar przy ulicy Okrzei w Przemyślu.– To dla nas szczególny dzień – w ciągu zaledwie kilku lat staliśmy się nieodłączną częścią Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i ważnym filarem systemu bezpieczeństwa naszego kraju – powiedział dowódca przemyskiej brygady płk Daniel Błotko.

Apel był doskonałą okazją do wręczenia wyróżnień i odznaczeń, które otrzymali żołnierze wykazujący się nienaganną służbą. Przemawiając w trakcie apelu płk D. Błotko odniósł się do tradycji Wojsk Obrony Terytorialnej, dziękując całemu personelowi jednostki za trud i poświęcenie wkładane każdego dnia w realizację niełatwych zadań związanych z obowiązkami nałożonymi na żołnierzy. Zaznaczył, że powyższe wymaga od każdego zwiększenia zaangażowania, uwagi i odpowiedzialności za realizację obowiązków w każdym aspekcie służby wojskowej...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 72% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/10/2025 16:22
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama