Najpierw w brygadzie, potem w Zamościu – tak „terytorialsi” z 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej celebrowali święto Wojsk Obrony Terytorialnej.
Uroczysta zbiórka 20. Przemyskiej BOT z tej okazji odbyła się 30 września br. na terenie kompleksu koszar przy ulicy Okrzei w Przemyślu.– To dla nas szczególny dzień – w ciągu zaledwie kilku lat staliśmy się nieodłączną częścią Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i ważnym filarem systemu bezpieczeństwa naszego kraju – powiedział dowódca przemyskiej brygady płk Daniel Błotko.
Apel był doskonałą okazją do wręczenia wyróżnień i odznaczeń, które otrzymali żołnierze wykazujący się nienaganną służbą. Przemawiając w trakcie apelu płk D. Błotko odniósł się do tradycji Wojsk Obrony Terytorialnej, dziękując całemu personelowi jednostki za trud i poświęcenie wkładane każdego dnia w realizację niełatwych zadań związanych z obowiązkami nałożonymi na żołnierzy. Zaznaczył, że powyższe wymaga od każdego zwiększenia zaangażowania, uwagi i odpowiedzialności za realizację obowiązków w każdym aspekcie służby wojskowej...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 72% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze