OO. Franciszkanie z Kalwarii Pacławskiej zapraszają z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej nauczycieli, uczniów i pracowników oświaty w sobotę 14. października na mszę św. w ich intencji oraz na okolicznościową konferencję popularno – naukową „Stolica Mądrości. Dziedzictwo i kontynuacja tradycji Kalwarii Pacławskiej.”
Program spotkania:
Godz. 9:00 – Msza święta.
Godz. 10:30 – o. Edward Staniukiewicz - Rozpoczęcie konferencji. Prelekcja „Dróżki kalwaryjskie. Konteksty biblijne i tradycje lokalne.”
Godz. 11:00 – dr Zofia Bator - „Kompozycja i treści teologiczne wizerunku Tronującej Matki Bożej Kalwaryjskiej.”
Godz. 11:30 – Maria Patynowska - „Ojciec Wenanty Katarzyniec jako filozof w świetle niepublikowanych materiałów odnalezionych w archiwach franciszkańskich.”
Godz. 12:00 – dr hab. Elżbieta Przystasz, prof. UJK - „Muzykalia Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej – tradycja i współczesność.”
Godz. 12:30 – dr Małgorzata Wilgucka – „Chwalcie łąki umajone. „Maryjne” rośliny Kalwarii Pacławskiej.”
Godz. 13:00 – Koncert pieśni kalwaryjskich w wykonaniu Sanockiego Chóru Kameralnego.
Godz. 13:30 – Podsumowanie konferencji. Panel dyskusyjny.
Godz. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia przy Grobie Ojca Wenantego. Zakończenie konferencji.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze