W czwartek, 6 listopada, 5. Batalion Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. A. Galicy świętował podwójną rocznicę – 15-lecie utworzenia batalionu w Przemyślu i 30-lecie wręczenia sztandaru. Wstępem do nich był natomiast Dzień Otwartych Koszar na placu apelowym 5. BSP. Jednostka była otwarta dla każdego, kto chciał zobaczyć kulisy pracy żołnierzy. Najwięcej frajdy z przekroczenia jej bram mieli najmłodsi.
Na placu wystawiono szereg stoisk, na których prezentowano wojskowy sprzęt. Być może dla przybyłych była to zachęta do związania się w przyszłości z wojskowym rzemiosłem. Atrakcji dla najmłodszych też nie brakowało. Przygotowano gry i zabawy, zaproszono dzieciaki do zwiedzenia wojskowych koszar. Maluchy z ochotą fotografowały się na czołgu i oglądały bojowe wozy opancerzone, a co niektórzy zasiedli nawet za kierownicą ciężarówki. Święto batalionu było też okazją do przypomnienia historii jednostki.
Na wszystkich chętnych czekała również smaczna wojskowa grochówka.
W dniu święta żołnierzy batalionu wsparła też Straż Graniczna, policja i żandarmeria wojskowa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze